Намагання Росії скасувати санкції з огляду на коронавірус є безперспективними – глава МЗС Австрії
"Намагання Росії скасувати санкції з огляду на коронавірус є безперспективними", – сказав Шалленберг.
Пресслужба зазначила, що міністри констатували єдність позицій щодо необхідності збереження санкцій міжнародної спільноти як відповіді на агресивні дії Росії і порушення Москвою норм міжнародного права.
"Важливо, коли країни-партнери мають спільне бачення не лише минулого, а й сьогодення", – сказав Кулеба.
Співрозмовники також говорили про безперешкодне повернення громадян обох країн на батьківщину.
Австрійська влада з розумінням поставиться до складних обставин українців, чий термін перебування в Австрії може бути перевищеним унаслідок карантину, пише пресслужба МЗС України.
18 березня глава комітету ради федерації РФ з міжнародних справ Костянтин Косачов закликав зняти з Росії будь-які економічні санкції, окрім запроваджених Радою Безпеки ООН.
"Настала потреба у глобальній домовленості щодо одноразового й тотального скасування будь-яких економічних санкцій, окрім запроваджених Радою Безпеки ООН. Таку домовленість могли б ініціювати держави БРІКС, підтримати країни "двадцятки" і потім сертифікувати та сама Рада Безпеки. У короткостроковій перспективі це найоперативніша і найефективніша відповідь на сьогоднішні виклики, пов'язані з пандемією і супутніми потрясіннями, а в довгостроковій – відповідальний і адекватний внесок світових лідерів у досягнення цілей сталого розвитку, задекларованих ООН", – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Росія анексувала Крим після силової блокади військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС. У списку обмежувальних заходів, запроваджених у відповідь на порушення територіальної цілісності України, станом на січень 2020 року було 177 фізичних осіб (громадян України та Росії), а також 44 компанії.
Санкції проти РФ запроваджували і США.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 27 березня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 530 тис., із них 24 082 людини померли, понад 122 тис. – одужало.