США виділять Україні $5 млн на кібербезпеку
У Києві пройшов перший двосторонній діалог між Україною та США з питань кібербезпеки, на якому сторони обговорили шляхи захисту критичної інфраструктури і військових систем від кіберзагроз.
США виділять Україні $5 млн доларів для зміцнення здатності України протистояти кіберзагрозам. Про це йдеться у спільній заяві про перший двосторонній діалог США–Україна з питань кібербезпеки, яка є у розпорядженні УНІАН.
Сьогодні в Києві пройшов перший двосторонній діалог між Україною та США з питань кібербезпеки.
Делегацію США очолювали спеціальний помічник президента і старший директор у Раді національної безпеки з питань міжнародної політики кібербезпеки Джошуа Стайнман, заступник держсекретаря з питань кібер- і міжнародних комунікацій та інформаційної політики Роберт Стреєр і заступник координатора з питань кібербезпеки Держдепартаменту США Мішель Маркофф.
Окрім того, до складу американської делегації увійшли посадовці Держдепартаменту США, міністерств фінансів, оборони, енергетики, юстиції і внутрішньої безпеки та Федерального бюро розслідувань.
До складу української делегації, яку очолив український дипломат Вадим Пристайко, увійшли представники Національного банку, Міністерства оборони, Ради національної безпеки і оборони, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, та Міністерства закордонних справ.
"Посол Марі Йованович заявила під час діалогу, що Сполучені Штати нададуть понад $5 млн у рамках нової допомоги в галузі кібербезпеки, спрямованої на зміцнення здатності України запобігати, зменшувати вплив та реагувати на кібератаки", – ідеться в заяві посольства США.
За словами американських дипломатів, діалог зміцнив співробітництво з питань кібербезпеки і кіберполітики на міжурядовому рівні. Сторони обговорили шляхи захисту критичної інфраструктури і військових систем, окрім того, вони обмінялися думками щодо зміцнення довіри у сфері кібербезпеки в ОБСЄ.
27 червня "вірус-здирник" Petya.A паралізував роботу комп'ютерних мереж в українських банках, ЗМІ, торгових організаціях тощо.
За даними заступника глави Адміністрації Президента Дмитра Шимківа, вірус уразив до 10% комп'ютерів в Україні, половина пошкоджених машин вийшла з ладу безповоротно.
Компанія Microsoft повідомила, що є інформація про зараження ще у 64 інших країнах, зокрема Росії та США.
Служба безпеки України встановила причетність спецслужб РФ до атаки вірусу Petya.A.
У липні президент України Петро Порошенко оголосив про створення робочої групи Україна – ЄС щодо протидії хакерським кампаніям із боку РФ.