Створювати Державне бюро військової юстиції немає сенсу – Труба
Воєнні злочини будуть розслідувати в Державному бюро розслідувань без створення Державного бюро військової юстиції, заявив глава ДБР Роман Труба.
Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба не бачить доцільності у створенні Державного бюро військової юстиції. Про це глава відомства заявив 14 червня під час брифінгу в Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Є напрями, які ми визначили як пріоритетні. Перше – це посадові злочини, які вчинені топ-чиновниками, і воєнні злочини. Хочу зазначити: жодного Державного бюро військової юстиції створено не буде. Наступний пріоритет роботи ДБР – це протидія порушенням прав людини в роботі правоохоронних органів і судової системи", – сказав Труба.
За словами глави ДБР, підконтрольне йому відомство почне роботу у вересні 2018 року. Труба підкреслив, що бюро розслідуватиме всі кримінальні провадження стосовно посадовців високого рангу, правоохоронців і суддів, окрім тих, якими займаються в НАБУ.
Закон про Державне бюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. Президент підписав його в січні 2016 року, а 1 березня закон набув чинності.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала Романа Трубу директором Державного бюро розслідувань, Ольгу Варченко – першим заступником глави ДБР, а Олександра Буряка – заступником директора бюро.
Із 20 листопада тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, скоєні екс-президентами, вищими державними посадовцями, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генеральної прокуратури України, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями, чиновниками антикорупційних органів.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляв, що формування штату Держбюро розслідувань може затягнутися на рік. За його словами, протягом цього часу слідство доведеться вести Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ, співпрацюючи з колишніми слідчими прокуратури, яких будуть називати процесуальними керівниками.
21 травня 2018 року у Раді зареєстрували законопроект №8387 про бюро військової юстиції. За словами Матіоса, до повноважень ДБВЮ має перейти розслідування воєнних злочинів, правопорушень проти військовослужбовців, злочинів, скоєних у районі проведення бойових дій, представництво інтересів у військових судах.