Суд Євросоюзу залишив чинними санкції, які Рада ЄС запровадила проти Росії за агресію проти України
Мета введених обмежувальних заходів проти Росії полягає в тому, щоб підвищити відповідальність Росії за дії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, заявили в Суді Європейського союзу.
Суд Євросоюзу в Люксембурзі залишив чинними санкції, які Рада ЄС запровадила проти низки російських банків і нафтогазових компаній у зв'язку з агресією Росії проти України. Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому 13 вересня.
Суд відхилив позов про скасування санкцій Євросоюзу, які ввели проти російських банків "Сбербанк", ВТБ, "Внешэкономбанк", "Промінвестбанк" і турецького DenizBan (донька "Сбербанку"), а також компаній "Газпром нефть" і "Роснефть".
У суді встановили, що Рада ЄС достатньо обґрунтувала причини для введення обмежувальних заходів.
"Мета введених обмежувальних заходів полягає в тому, щоб підвищити відповідальність Росії за дії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України", – ідеться в рішенні суду.
Європейський союз 12 березня продовжив на півроку санкції за агресію щодо України, а 18 червня продовжив на рік обмеження за анексію Криму.
13 вересня Європейська рада продовжила санкції проти Росії ще на півроку.
Сполучені Штати, Євросоюз та деякі інші країни ввели економічні санкції проти Росії навесні 2014 року, після того як РФ анексувала український півострів Крим і почала воєнну агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали.