Суд над українськими моряками у РФ порушує міжнародне гуманітарне право – МЗС України
Росія має надати медичні висновки про стан здоров'я поранених моряків, які залишаються під арештом у РФ, заявили в Міністерстві закордонних справ України.
Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням російського суду продовжити арешт 24 українським морякам, яких Росія затримала в районі Керченської протоки. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.
"Закритий режим" сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу", – зазначають у міністерстві.
У МЗС підкреслили, що суд над моряками порушує міжнародне гуманітарне право.
Міністерство закликало Росію поводитися з українськими військовополоненими відповідно до їхнього статусу. Також у МЗС вимагають надати медичні висновки про стан здоров'я поранених моряків.
МЗС звернулося до міжнародної спільноти з проханням засудити дії Росії і посилити тиск на Москву для визволення моряків.
"Україна вдячна нашим іноземним партнерам, чиї представники прийшли до зали суду, щоб підтримати українських військовослужбовців", – заявили у відомстві.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.
Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
НАТО та США вимагають від Росії звільнити українських моряків.
15 січня 2019 року Лефортовський суд Москви продовжив 17 українським полоненим морякам арешт до 24 квітня, ще трьом – до 26 квітня. Розгляд справи останніх чотирьох українців суд переніс на 16 січня. Лефортовський суд Москви сьогодні вранці продовжив термін утримання під вартою чотирьом українським морякам – Віктору Беспальченку, Володимиру Варимезу, Владиславу Костишину, Володимиру Лісовому – до 24 квітня 2019 року.