Суд повернув "Укртелеком" у власність держави
Договір 2011 року про продаж акцій "Укртелекому" компанії ЕСУ розірвано Господарським судом Києва.
Господарський суд Києва 19 жовтня розірвав укладений за підсумками приватизаційного конкурсу договір із компанією ЕСУ про купівлю-продаж акцій "Укртелекому", повернувши телекомунікаційну компанію у власність держави. Про це повідомляє прес-служба суду.
"Повністю задоволено позовні вимоги Фонду державного майна України, розірвано договір купівлі-продажу акцій ВАТ "Укртелеком" №КПП-582 від 11 березня 2011 року. Суд зобов'язав ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" списати з рахунку компанії ЕСУ пакет акцій ВАТ "Укртелеком" і стягнув з ЕСУ пеню у розмірі 2 млрд 171 млн 169 тис. грн, нараховану за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій", – ідеться в повідомленні.
Компанія ЕСУ заявила про готовність подати апеляцію, інформує "Економічна правда".
В ЕСУ наголосили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу "Укртелекому".
Згідно з підсумками приватизаційного конкурсу, компанії "ЕСУ" перейшло 92,79% акцій "Укртелекому", вартість пакета становила 10,5 млрд грн.
Згодом ЕСУ продала актив корпорації донецького мільярдера Ріната Ахметова СКМ.
У 2015 році спеціальна парламентська комісія з питань приватизації виступила з ініціативою провести перевірку законності передання у приватну власність низки українських компаній, зокрема "Укртелекому".
У березні 2017 році Фонд держмайна почав підготовку документів, необхідних для повернення акцій "Укртелекому" у державну власність.
У травні було накладено арешт на 92,79% акцій "Укртелекому". За даними ГПУ, у кримінальному провадженні доведено заниження вартості пакета акцій на 1,623 млрд грн, а також підтверджено незаконне виділення з державного бюджету України 220 млн грн.
У серпні Апеляційний суд Києва скасував арешт акцій після апеляції ЕСУ.