Суд у Києві відкрив провадження за скаргою на порядок переатестації прокурорів
Окружний адмінсуд Києва відмовився зупиняти на час розгляду позову дію наказу про переатестацію прокурорів.
21 жовтня Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) відкрив провадження за скаргою на переатестацію прокурорів. Про це поінформував сайт суду.
"Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом до Генеральної прокуратури України щодо оскарження порядку проходження прокурорами атестації. Серед вимог позову – визнати протиправним та скасувати наказ генерального прокурора України №221 від 3 жовтня, яким було затверджено вищезгаданий порядок", – ідеться в повідомленні.
В ОАСК зазначили, що було ухвалено рішення "розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін".
"Окрім того, суд розглянув подану разом із позовом заяву про його забезпечення, у якій позивач просив зупинити дію вищезгаданого наказу до вирішення справи по суті та набрання судовим рішенням законної сили. Суд відмовив у вжитті заходів забезпечення позову, так як позивачем не було доведено, що невжиття таких заходів унеможливить поновлення порушених прав, ефективний захист чи виконання рішення суду".
19 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому запропонований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт про реформування прокуратури. Закон частково набув чинності 25 вересня. Він скорочує максимальну кількість співробітників прокуратури в Україні з 15 тис. до 10 тис. Обов'язковою умовою для генпрокурора, згідно з документом, мають стати вища юридична освіта і стаж роботи у сфері права не менше ніж п'ять років. Цю норму у 2016 році прибрали із законодавства, що дало змогу стати генпрокурором Юрієві Луценку.
Атестація співробітників української прокуратури, згідно з ухваленим законом, відбудеться за три етапи. Вона стартувала 27 вересня 2019 року і завершиться 1 вересня 2020-го, повідомили у ГПУ.
Згідно з положенням про проходження прокурорами атестації (.docx), затвердженим генпрокурором Русланом Рябошапкою 3 жовтня, прокурори, які хочуть пройти атестацію, мають написати заяву, яка передбачає згоду на звільнення й опрацювання кадровими комісіями даних від анонімних джерел, які не потребують підтвердження. Прокурори написали Зеленському анонімний лист, у якому заявили про порушення їхніх прав, передбачених Кодексом законів про працю України.
21 жовтня у ГПУ повідомили, що 218 прокурорів, які відмовилися проходити переатестацію чи неправильно написали заяви на її проходження, буде звільнено.