Суд в Італії засудив Марківа до 24 років в'язниці, Зеленський помилував Литвинова. Головне за день
"ГОРДОН" подає огляд основних подій п'ятниці, 12 липня.
Суд в Італії засудив Марківа до 24 років в'язниці
Суд в італійській Павії засудив бійця Нацгвардії України Віталія Марківа до 24 років позбавлення волі у справі про смерть на Донбасі у травні 2014 року італійського фоторепортера Андреа Роккеллі. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що це рішення буде оскаржено.
Марків сказав на суді, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну.
Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генеральній прокуратурі України терміново зайнятися питанням повернення на батьківщину Марківа.
Зеленський помилував Литвинова
Президент України Володимир Зеленський помилував переданого з Росії українського політв'язня Сергія Литвинова, якого було засуджено у РФ за участь у "каральних операціях" батальйону "Дніпро". Заступник міністра юстиції Сергій Петухов повідомив, що підписав наказ про негайне звільнення українця з харківської колонії.
Путін після розмови із Зеленським обговорив із Радою безпеки РФ російсько-українські відносини
Президент РФ Володимир Путін обговорив із постійними членами Ради безпеки проблематику російсько-українських відносин. У Кремлі підкреслили, що нарада проходила з урахуванням телефонної розмови президента України Володимира Зеленського із главою російської держави, яка відбулася напередодні.
Зеленський вніс у Верховну Раду законопроєкт про люстрацію
Президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо очищення влади". Він пропонує розширити список тих, хто підпадає під люстрацію, особами, котрі обіймали державні посади в період із 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року і яких не було звільнено за власним бажанням.
На ініціативу Зеленського відреагували посли країн "Великої сімки". У спільній заяві вони наголосили, що притягнення до відповідальності винних у зловживанні владою є правильним кроком, проте підкреслили, що нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, яка була після Революції гідності.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що в разі ухвалення нового закону про люстрацію в українській політиці залишиться двоє людей – Зеленський і голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", кум Путіна Віктор Медведчук.
Український юрист, конституціоналіст, кандидат юридичних наук, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Українсько-американського університету Конкордія Сергій Панасюк сказав у коментарі виданню "ГОРДОН", що, передавши на розгляд Верховної Ради законопроєкт про люстрацію, Зеленський розраховує "сподобатися людям". Але водночас главі держави не варто забувати, що його ініціативи мають відповідати Конституції та здоровому глузду.
Рада не підтримала проєкту постанови про скасування Виборчого кодексу
Верховна Рада не підтримала проєкту постанови про скасування свого рішення від 11 липня 2019 року щодо ухвалення проєкту Виборчого кодексу.
Згідно з проєктом Виборчого кодексу України, який Рада ухвалила у другому читанні, парламентські вибори пропонують проводити за системою регіональних відкритих списків, а бар'єр установити на рівні 4%.