Суд відмовився на вимогу нардепів зобов'язати Гройсмана подати кандидатуру міністра охорони здоров'я
Відмову в задоволенні позову до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо невнесення ним подання про призначення міністра охорони здоров'я Окружний адміністративний суд міста Києва аргументував формуванням складу Кабінету Міністрів парламентською коаліцією.
Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив позафракційному народному депутатові Андрію Деркачу, а також народним депутатам від "Батьківщини" Валерію Дубілю та Юрію Одарченку в задоволенні позову до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо невнесення ним подання про призначення міністра охорони здоров'я. Про це інформує прес-служба суду.
"Суд виходив із того, що первинним суб'єктом у процедурі формування нового складу Кабміну є коаліція депутатських фракцій. Саме вона вносить пропозиції президенту щодо кандидатури прем'єра, а також, відповідно до Конституції, вносить пропозиції щодо кандидатур до складу Кабінету Міністрів України. Цей механізм реалізує процедуру формування складу Кабміну, а будь-яке її недотримання суперечить Основному закону", – ідеться в повідомленні.
Зазначають, що в Конституції України та законі "Про Кабінет Міністрів України" не встановлено строків унесення прем'єр-міністром на розгляд Верховної Ради подань про призначення міністрів, зокрема міністра охорони здоров'я України.
Позивачі просили визнати протиправною бездіяльність прем'єр-міністра у зв'язку з тим, що він не вніс на розгляд парламенту подання про призначення міністра охорони здоров'я. Народні депутати просили суд зобов'язати Гройсмана зробити це.
Виконувачем обов'язків міністра охорони здоров'я з липня 2016 року є Уляна Супрун.
Деркач, Дубіль та Одарченко подали позов до Гройсмана 6 жовтня.
"Гройсман – першовідкривач формули, як призначити на одну з основних посад у державі людину і не погоджувати її з Верховною Радою", – заявляв Деркач, маючи на увазі перебування Уляни Супрун у ролі виконувача обов'язків глави МОЗ із липня 2016 року.