Суд відмовився визнати протиправними дії Нацради з телерадіомовлення, яка назвала соціальною рекламою відеоролики ГПУ за участю Луценка
Суд не знайшов порушень у діях Нацради з телерадіомовлення, яка визнала соціальною рекламою ролики Генпрокуратури України, на яких зображено керівника ГПУ Юрія Луценка.
Окружний адміністративний суд Києва відмовився задовольнити позов Центру протидії корупції (ЦПК) до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, яка визнала ролики Генеральної прокуратури соціальною рекламою. Про це 24 вересня повідомив сайт суду.
У відомстві уточнюють, що йдеться про чотири відеоролики з умовною назвою "Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість".
"Суд оголосив рішення – відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог. Суд ухвалив відповідне рішення, зважаючи на те, що в процесі судового розгляду не було встановлено порушень у діях відповідача, повідомлення заздалегідь недостовірних даних і особистої реклами [генерального прокурора] Юрія Луценка", – ідеться в повідомленні.
ЦПК у Facebook пообіцяв подати апеляцію.
"Суддя [Сергій] Каракашьян вирішив, що статистику, наведену в ролику, перевірити неможливо. Хоча ми отримали офіційні дані, які в рази розходяться з озвученими на роликах із Луценком. Ми це так просто не залишимо", – написали активісти.
У ЦПК зазначають, що у соціальній рекламі заборонено використовувати символіку держави чи держорганів, згадувати офіційні назви держорганів чи осіб, які займають керівні чи політичні посади.
Від початку лютого телеканали ICTV та "1+1", а також кілька радіостанцій щодня транслювали ролик про успіхи Генеральної прокуратури та її глави Луценка.
Статус соціальної реклами дозволяє оприлюднювати ролики безкоштовно.
Заступник головного редактора Kyiv Post Ольга Руденко назвала відеоматеріал "справжньою політичною рекламою Луценка". "Смішно, але ролик про "виконуємо закон" насправді закон порушує. За законом, соціальна реклама не може містити згадку рекламодавця", – зазначала вона.