Суд відмовився зняти арешт із майна Вишинського, вилученого під час обшуків
15 травня в офісі "РИА Новости Украина" і вдома у керівника агентства Кирила Вишинського у Києві пройшли обшуки, його заарештували за підозрою в державній зраді. Херсонський міський суд відмовив захисту у задоволенні клопотання про зняття арешту з майна Вишинського, вилученого під час слідчих дій.
Суд відмовився зняти арешт із майна керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, вилученого під час обшуків. Про це повідомила у Facebook 8 червня речниця прокуратури Автономної Республіки Крим Тетяна Тихончик.
"Херсонський міський суд відмовив у задоволенні клопотання сторони захисту підозрюваного у державній зраді Кирила Вишинського про повернення вилученого під час обшуків майна", – написала вона.
15 травня в офісі "РИА Новости Украина" в Києві пройшли обшуки, слідчі дії відбувалися також удома у Вишинського. У Службі безпеки України заявили, що разом із прокуратурою Автономної Республіки Крим розкрили діяльність мережі медіа-структур, підконтрольних РФ. Цього самого дня Вишинського затримали за підозрою у державній зраді.
17 травня суд заарештував його на два місяці. Стаття 111 Кримінального кодексу України "держзрада", яку йому інкримінують, не передбачає альтернативи триманню під вартою. 21 травня захист Вишинського подав апеляцію на його арешт. Суд її відхилив.
Вишинський розповів, що у нього є два паспорти – український і російський. 1 червня на засіданні суду в Херсоні, який розглядав апеляцію на запобіжний захід, керівник "РИА Новости Украина" заявив про відмову від українського громадянства і попросив у президента РФ Володимира Путіна "правового захисту та вжиття заходів щодо звільнення".
У Державній міграційній службі України повідомили, що Вишинський не може відмовитися від громадянства, тому що перебуває у статусі підозрюваного.
7 червня Служба безпеки України повідомила, що правоохоронці провели санкціонований обшук у банківській скриньці Вишинського, там виявили документи, понад $200 тис. і предмет, зовні схожий на пістолет "Браунінг 1906".