Суд відправив під арешт Пашинського
Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для колишнього депутата Верховної Ради від "Народного фронту" Сергія Пашинського у кримінальному провадженні про стрілянину у В'ячеслава Хімікуса 31 грудня 2016 року. Його заарештували на два місяці без права внесення застави.
На засіданні 7 жовтня Печерський районний суд Києва відправив під арешт колишнього депутата Верховної Ради від "Народного фронту" Сергія Пашинського, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про тримання під вартою Пашинського Сергія Володимировича – задовольнити. Застосувати до Пашинського запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення", – зачитала суддя резолютивну частину ухвали.
Згідно з рішенням суду, Пашинський буде у СІЗО включно до 4 грудня.
ДБР просило заарештувати екснардепа без права внесення застави в межах кримінального провадження про стрілянину в В'ячеслава Хімікуса 31 грудня 2016 року.
Адвокат Андрій Федур наполягав, що підозра є необґрунтованою і сторона обвинувачення не надала доказів того, що Пашинському необхідно обирати запобіжний захід.
Після засідання Федур заявив, що захист екснардепа має намір оскаржити рішення суду. Застосування безальтернативного арешту зроблено з метою "забезпечити фізичне знищення" Пашинського в Лук'янівському СІЗО, вважає адвокат.
"Планують його фізичне знищення як одного з п'яти ворогів країни-окупанта", – сказав він.
На засідання суду підтримати екснардепа приходив колишній секретар Ради національної оборони і безпеки Олександр Турчинов.
За версією поліції, Хімікус напав на Пашинського, ударив його пляшкою по голові і збив із ніг. Нардеп прострелив ногу нападнику, зробивши перед цим попереджувальний постріл у повітря. У повідомленні поліції зазначено, що в момент пострілу Пашинський лежав на землі.
Хімікус стверджував, що попереджувального пострілу не було. За його словами, дорогою додому він допоміг незнайомому водієві підштовхнути мікроавтобус, у якого заглухнув мотор. Раптом загальмував Mercedes, із якого вийшов Пашинський і став погрожувати зброєю.
За фактом інциденту прокуратура Київської області зареєструвала кримінальне провадження за статтею КК України про хуліганство. Національна поліція склала адміністративний протокол на Хімікуса. Правоохоронці вбачали в його діях ознаки ст. 173 (дрібне хуліганство) Кодексу про адміністративні правопорушення.
У січні 2018-го Васильківський міський районний суд Київської області не став притягувати Хімікуса до відповідальності за хуліганство.
1 серпня 2017 року стало відомо про закриття справи щодо Пашинського.
19 вересня 2017 року адвокатка Хімікуса повідомила, що Європейський суд із прав людини прийняв скаргу потерпілого на неефективне розслідування кримінального провадження в Україні.
12 вересня 2019 року колишній заступник глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов написав у Telegram, що Генеральна прокуратура скасувала постанову про закриття кримінального провадження щодо Пашинського.
У жовтні 2019 року слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань повідомили Пашинського про підозру в заподіянні громадянину тяжкого тілесного ушкодження.
Пашинський написав у Facebook, що те, що відбувається, є помстою Портнова. "Ми стояли по різні сторони барикади. І саме мене екс'юрист Януковича вважає ледь не головною причиною своїх бід та обрав як мішень для помсти... Реанімація старої справи щодо мене – це насамперед помста за те, що після Революції гідності йому довелося розпрощатися з украденими активами", – вважає екснардеп.