Суд заарештував колекцію картин Порошенка
Керівництво музею Гончара повідомило, що слідчі Держбюро розслідувань показали їм рішення Печерського райсуду про арешт картин лідера фракції "Європейська солідарність" Петра Порошенка, які зберігають у музеї. Слідчі попросили керівника музею Петра Гончара написати розписку про одержання ухвали.
Печерський районний суд заарештував приватну колекцію картин, яка належить сім'ї п'ятого президента України та голови фракції "Європейська солідарність" у Верховній Раді Петра Порошенка. Про це у Facebook повідомив Музей Івана Гончара, якому картини було надано для виставки.
"28 травня приблизно о 13.30 у музей знову прийшли представники ДБР. Один із представників показав своє посвідчення директору музею Петру Івановичу Гончару та представився слідчим. Надав ухвалу Печерського районного суду про арешт майна, власне приватної колекції картин родини Порошенків. Та попросив написати від руки розписку про отримання цієї ухвали і його кримінальну відповідальність за незаконні дії із цією колекцією", – ідеться в повідомленні.
У музеї зазначили, що слідчий не пояснив, які дії класифікують як незаконні і чи можна все ж провести виставку.
Копії розписки слідчий не надав і не дозволив її сфотографувати. На запитання, чому директор не може мати копії цієї розписки, відповіді не дав.
На 26 травня Порошенка викликали на допит у ДБР як свідка у справі про незаконне переміщення через державний кордон 43 картин. Експрезидент у ДБР не з'явився, замість цього в Музеї Івана Гончара в Києві він разом із дружиною презентували виставку картин, які фігурують у розслідуванні ДБР. В експозиції є роботи Івана Айвазовського, Льва Лагоріо, Вільгельма Котарбінського, Василя Тропініна, Василя Хмелюка та Іллі Рєпіна.
Порошенко заявив, що картини придбали і ввезли в Україну до його президентської каденції – 2012 року.
"Картини ввезені законно. Для цього достатньо було просто подивитися (я не зобов'язаний зберігати оригінали декларацій, хоча вони збереглися) в базу даних митної служби і не оббріхувати лідера опозиції", – цитує Порошенка пресслужба "Європейської солідарності".
У ДБР повідомили, що співробітники бюро приїхали в музей і вручили повістку Марині Порошенко про повторний виклик на допит її чоловіка (у бюро стверджують, що сам Порошенко, дізнавшись про приїзд слідчих ДБР у музей, покинув дружину та поїхав із виставки).
Адвокат експрезидента Ігор Головань спростував цю інформацію. "Працівники ДБР утекли відразу ж, як тільки їх попросили не помахати посвідченнями, а показати їх належним чином. Ніхто нічого нікому не давав", – заявив адвокат.
Щоб потрапити в будівлю музею, співробітники ДБР виламали вхідні двері. В установі назвали проникнення співробітників ДБР незаконним, оскільки відповідного рішення суду на проведення слідчих дій їм не показали. Пресслужба музею повідомила, що співробітники ДБР вилучили митні декларації до картин, які теж були частиною виставки.
На 29 травня Порошенка повторно викликали на допит у цій справі.