Суддя у справі Кернеса заявив про тиск із боку одного з потерпілих і його адвоката
Сергій Ряполов, який обвинувачує Харківського міського голову Геннадія Кернеса в катуванні під час Євромайдану, написав у соцмережі, що суддя Андрій Антонов виправдовує обвинуваченого, оскільки сподівається пройти переатестацію. Суддя передав скаргу у Вищу раду правосуддя та у ГПУ.
Суддя Київського районного суду Полтави Андрій Антонов, який веде справу щодо обвинувачення мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців у тортурах стосовно активістів Євромайдану, надіслав скаргу у Вищу раду правосуддя і в Генпрокуратуру про тиск і погрози з боку одного з потерпілих. Копію листа опубліковано на сайті ВРП.
За словами Антонова, потерпілий, його адвокат і громадські активісти "грубо втручаються в судову діяльність".
"Такий вплив проявляється в різноманітних формах, а саме: організація кампаній у засобах масової інформації щодо судді особисто та щодо його близьких родичів, пікетування роботи суду, публічне обговорення судових процесів та крики-погрози судді до винесення ним рішення, вимагання прийняти те чи інше рішення, погрози фізичного впливу", – написав суддя.
Окрім того, як стверджує Антонов, тиск чинять також на його брата і батька.
Як приклад Антонов навів пост потерпілого Сергія Ряполова у Facebook від 27 червня. Той написав, що Адміністрація Президента або шантажує суддю, або дала йому гарантії.
"У судді Антонова переатестація 30 липня о 8.00! Як думаєте, чи встигне виправдати Гепу до цієї дати?" – запитав Ряполов.
Суддя звернув увагу на висловлювання потерпілої сторони, що вирок ухвалено заздалегідь, оскільки обвинувачений Кернес відкрито підтримує кандидатуру Петра Порошенка на майбутніх виборах.
Через це Антонов попросив Вищу раду правосуддя і Генеральну прокуратуру "вжити заходів реагування".
Кернеса і двох його охоронців підозрюють у викраденні і побитті учасників Євромайдану Ряполова та Олександра Кутянина в березні 2014 року. 2 березня 2015 року Генеральна прокуратура України повідомила Кернесу, що він є підозрюваним у скоєнні низки злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України. 26 березня справу було передано до суду.
Мер Харкова назвав справу проти себе сфабрикованою і заявив, що зможе довести свою невинуватість.
Київський райсуд Полтави розглядає справу Кернеса понад два роки. 10 липня суддя Антонов пішов у нарадчу кімнату для ухвалення вироку.