Супрун заявила, що після парламентських виборів в Україні готова співпрацювати з "будь-якою конструктивною політичною силою"

Супрун: Реформи охорони здоров'я розпочаті й незворотні
Фото: Уляна Супрун / Facebook

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що може залишитися в уряді після парламентських виборів у жовтні, якщо в Кабміні будуть люди, які не почнуть блокувати зміни.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун сказала в інтерв'ю Deutsche Welle, опублікованому 30 квітня, що після парламентських виборів в Україні вона готова співпрацювати з "будь-якою конструктивною політичною силою".

На запитання "Восени відбудуться парламентські вибори, має бути сформовано новий уряд. Якщо новообраний президент запропонує вам очолити МОЗ, ви погодитеся?" Супрун відповіла: "Залежно від того, хто буде в уряді. Бо якщо в уряді будуть люди, які блокуватимуть зміни, які ми впроваджуємо, то як можна працювати з людьми, які мають протилежні ідеї?"

"Мою кандидатуру подали від нинішньої коаліції. Але ми часто говоримо, що багато справ, які стосуються охорони здоров'я, вони – трохи поза політикою, бо люди хворіють незалежно від політичної ситуації, а ми маємо всім допомогти і надати якісні медичні послуги. Ми будемо стежити за тим, що відбуватиметься упродовж наступних шести місяців, і готові співпрацювати з будь-якою конструктивною політичною силою, щоб пояснювати хід реформ і забезпечити галузі необхідне фінансування", – додала вона.

Супрун заявила, що після президентських виборів команда переможця другого туру виборів Володимира Зеленського заявила про підтримку реформ охорони здоров'я.

"Вони б хотіли подивитися, як вони відбуваються, можливо, дати якісь поради. Ми готові презентувати зміни, але наполягаємо на тому, що вони вже розпочаті й незворотні. Що другий етап реформи починається цього літа, а третій, останній, щодо зміни фінансування – від 2020 року", – додала вона.

Уродженку США Супрун призначили в.о. міністра охорони здоров'я в липні 2016 року. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що подасть її кандидатуру на призначення міністром, щойно коаліція визначить загальну позицію стосовно цього питання.

19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №6327 про медичну реформу.

Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. 28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.