Синод РПЦ заборонив своїм священикам і прихожанам брати участь у службах у храмах Вселенського патріархату

Синод РПЦ засудив "антиканонічні" дії Вселенського патріархату
Фото: foto.patriarchia.ru

Після засідання синоду Російської православної церкви в Мінську оприлюднено заяву про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом через "антиканонічне" посягання на інтереси Московського патріархату в Україні.

Розрив євхаристійного спілкування з ієрархами, духовенством і мирянами Вселенського патріархату означає неможливість спільного служіння з ними для священиків Російської православної церкви й участі в таїнствах – для пересічних прихожан РПЦ. Про це йдеться в офіційній заяві за підсумками синоду РПЦ, який відбувся 15 жовтня в Мінську.

Причиною розриву Синод назвав "посягання Константинопольського патріархату на канонічну територію Російської православної церкви" в Україні.

"Зазіханням" Московський патріархат уважає скасування дії синодального листа 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату, а також зняття анафеми з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета, повернення канонічного статусу йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію, а також відновлення ставропігії (прямого підпорядкування храму або церковної громади) Константинопольській церкві в Києві.

"Відтепер і надалі до відмови Константинопольського патріархату від ухвалених ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Російської православної церкви неможливе співслужіння із кліриками Константинопольської церкви, а для мирян – участь в обрядах, що здійснюють у її храмах", – зазначено в документі.

Синод РПЦ також закликав усі помісні православні церкви оцінити "антиканонічні діяння Константинопольського патріархату".