Тейлор вважає, що скандал з імпічментом Трампа не вплине на американсько-українські відносини
У США дуже сильна підтримка України, тому шкода для неї від історії з імпічментом президента Дональда Трампа не буде тривалою – таку думку висловив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.
Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час спілкування із журналістами 26 грудня висловив думку, що скандал, пов'язаний з Україною та імпічментом президента Дональда Трампа, не буде мати тривалий руйнівний ефект для американсько-українських відносин. Стенограму бесіди з Тейлором опублікувало видання KyivPost.
"Причина, через яку я так кажу: незважаючи на всі удари і всупереч усім протиріччям, у США, і особливо у Вашингтоні, округ Колумбія, існує джерело доброї волі та поваги до України", – підкреслив Тейлор.
Він нагадав, що Конгрес США ввів санкції проти російського газопроводу "Північний потік – 2" з метою перешкодити РФ експортувати газ у Європу в обхід України, крім того, в оборонний бюджет США включили збільшену фінансову допомогу для України.
Тейлор зазначив, що у США серйозно підтримують Україну, тому, на його думку, шкода від історії з імпічментом не буде тривалою.
Він додав, що у Сполучених Штатах знають, що Україна протистоїть Росії і що тут є "молодий реформаторський уряд", який домагається приєднання країни до ЄС.
24 вересня спікерка Палати представників, представниця Демократичної партії Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа через скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск глави Білого дому на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
25 вересня було опубліковано стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Вона свідчить, що президент порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у передвиборчу кампанію у США.
Демократи 10 грудня презентували статті, за якими обвинувачують Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування.
Трамп заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США, коли просив президента України Володимира Зеленського втрутитися у вибори президента США 2020 року, вважають конгресмени.
На засіданні ввечері 18 грудня Палата представників схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа. Він став третім президентом США, якому оголосила імпічмент Палата представників.
У Білому домі заявили, що Трамп хоче якнайшвидшого розгляду питання про імпічмент в Сенаті Конгресу США. Більшість в Сенаті належить однопартійцям нинішнього американського президента – представникам Республіканської партії.