Тимошенко: Я планую одразу після інавгурації приступити до зовсім іншого формату переговорів – будапештського
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що в разі перемоги на виборах має намір ініціювати перехід до будапештського формату переговорів, не відмовляючись від нормандського і мінського варіантів.
Українська влада має перейти до будапештського формату і посадити за стіл переговорів ті країни, які у 1994 році давали фундаментальні гарантії безпеки України. Про це в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" 13 грудня заявила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
"Я планую одразу після інавгурації приступити до зовсім іншого формату переговорів – переговорів не в мінському форматі, де за столом сидять два, вибачте, терористи від так званих "ЛНР", "ДНР". За кого вони переговорюють? Із ким ми ведемо переговори? І жодної офіційної особи, яка б займала посаду від України", – зазначила Тимошенко.
За її словами, переговори слід вести, не відмовляючись від нормандського і мінського варіантів.
"Нам потрібно негайно перейти до будапештського формату і посадити за стіл переговорів ті країни, які нам із вами в 1994 році давали фундаментальні гарантії нашої безпеки... У мене питання: чому, коли ми маємо в руках Будапештський меморандум, де прямо написано, що перший крок агресії проти України – і президенти, прем'єр-міністри країн-гарантів зобов'язані сісти за стіл переговорів і припинити війну або агресію... Чому це не зроблено досі?" – підкреслила Тимошенко.
Відповідаючи на запитання ведучої про готовність "президента Тимошенко" до зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним, лідер "Батьківщини" заявила: "У будапештському форматі за стіл повинні сісти всі учасники і відповідати за кожне своє слово".
Будапештський меморандум 1994 році підписали Україна, Великобританія, Росія і США. Три останні країни зобов'язалися бути гарантами незалежності, суверенітету і кордонів України в обмін на відмову Києва від ядерного статусу. Росія 2014 року порушила умови меморандуму, анексувавши Крим і почавши збройну агресію щодо України.
Переговори про врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.