Тимошенко: На президентських виборах, які б технології не використовував Порошенко, ми можемо протистояти всьому
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що на минулих у неділю місцевих виборах влада застосовувала тиск і фальсифікації і змушувала кандидатів на посади голів об'єднаних територіальних громад балотуватися не самовисуванням, а від президентського Блоку Петра Порошенка.
Голосування до об'єднаних територіальних громад (ОТГ), яке відбулося 23 грудня, – це генеральна репетиція президентських виборів, заявила на прес-конференції в Києві лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, пише сайт політичної сили.
"Ці вибори – остання велика репетиція перед президентськими виборами. Це остання справжня соціологія, де не міряють випадково думки якихось людей, де соціологію рахують конкретно по бюлетенях, – зазначила вона. – Це, по суті, був виборчий армагедон, коли фальсифікації, підкуп були вражаючими. Ламали людей, примушували зніматися з виборів".
Тимошенко додала, що кандидатів на посади голів ОТГ змушували балотуватися від президентського Блоку Петра Порошенка, а не шляхом самовисування.
"Якщо у квітні через тиск, адмінресурс, фальсифікації на виборах депутатів у ОТГ вони змогли отримати 27%, то зараз 22,7%. Їм не допомагають брудні й принизливі інструменти, якими вони користуються. І на президентських виборах їм ніщо не допоможе", – переконана глава "Батьківщини".
Вона підкреслила, що в кожній із семи хвиль виборів до ОТГ партія здобула 30% від кількості депутатів, обраних від партій.
"Ми починали із 5,68% у 2014 році, у 2016–2017 роках – 28,6%, а на останніх виборах ми вже маємо 35,7%", – сказала Тимошенко.
Глава партії заявила, що її політична сила може протистояти "будь-якій навалі влади".
"Це означає, що на президентських виборах, які б технології не використовував Порошенко, з такими громадянами і з такою командою, як у мене, ми можемо протистояти всьому. Ми не дамо їм сфальшувати президентські вибори ", – переконана політик.
23 грудня в Україні відбулися місцеві вибори до 78 ОТГ у 13 областях: Волинській – до дев'яти, у Житомирській – до шести, в Івано-Франківській – до чотирьох, у Київській – до чотирьох, у Кіровоградській – до чотирьох, у Львівській – до п'яти, у Полтавській – до трьох, у Рівненській – до трьох, у Тернопільській – до п'яти, у Хмельницькій – до трьох, у Черкаській – до 27, у Чернівецькій – до чотирьох, у Дніпропетровській – до однієї.
Голосування відбулося в областях, де не було введено воєнний стан. Водночас Центральна виборча комісія скасувала заплановані на 23 грудня місцеві вибори в регіонах, де діє режим воєнного стану.