Трамп поставив ВООЗ ультиматум і пригрозив назавжди позбавити фінансування
Президент США Дональд Трамп дав ВООЗ 30 днів на те, щоб організація провела рішучі реформи й довела, що після спалаху коронавірусу в Китаї не діяла в інтересах цієї країни.
Президент США Дональд Трамп зупинить членство країни у ВООЗ, якщо організація не доведе за місяць, що під час спалаху коронавірусу в Ухані не допомагала китайській владі приховувати небезпеку від усього світу. Про це Трамп написав гендиректору ВООЗ Тедросу Адханому Гебреєсусу в листі, який опублікував у Facebook 18 травня.
У ньому Трамп зазначає, що в офісу ВООЗ у Пекіні вже 30 грудня 2019 року була інформація про те, що в Ухані виникла серйозна проблема з поширенням коронавірусу, однак ВООЗ не оголосила спалаху COVID-19 пандемією ні в січні, ні в лютому.
"Мій обов'язок як президента США інформувати вас про те, що, якщо Всесвітня організація охорони здоров'я не візьме на себе зобов'язання щодо істотних поліпшень протягом наступних 30 днів, я зроблю своє тимчасове рішення про заморожування фінансування ВООЗ постійним і перегляну наше членство в цій організації", – написав політик.
Трамп підкреслив, що ВООЗ вже демонструвала приклади ефективної роботи під керівництвом іншого гендиректора.
"2003 року у відповідь на спалах важкого гострого респіраторного синдрому (SARS) у Китаї генеральна директорка [Гру] Гарлем Брунтланн уперше за 55 років видала екстрене попередження про небезпеку, рекомендувавши не їздити в епіцентр хвороби в південній частині Китаю. Вона, не вагаючись, критикувала Китай за те, що він ставить під загрозу глобальне здоров'я, намагаючись приховати спалах хвороби", – написав Трамп.
Президент США вважає, що гендиректор ВООЗ Гебреєсус міг би врятувати багато життів, якби діяв за прикладом Брунтланн.
14 квітня США тимчасово зупинили фінансування ВООЗ. Трамп заявив, що фінансування зупиняють на період проведення перевірки ефективності реакції ВООЗ на спалах коронавірусу.
Понад 100 країн висунули вимогу провести неупереджену перевірку дій Китаю і ВООЗ на спалах коронавірусу. У доповіді розвідки США, зміст якої став відомий агентству Bloomberg, ішлося, що Китай приховував масштаби спалаху коронавірусу, занижуючи як кількість випадків зараження, так і кількість смертельних випадків.
У США кількість хворих на коронавірус перевищила півтора мільйона, у країні померло понад 90 тис. осіб. Станом на ранок 19 травня в усьому світі коронавірусом заразилося 4 805 005 осіб (+80 тис. протягом доби), померло 318 599 осіб.