Трамп у розмові з Мей висловлював сумніви щодо причетності РФ до отруєння Скрипалів – ЗМІ
Як розповіли джерела The Washington Post, колишня британська прем'єр-міністерка Тереза Мей приблизно 10 хвилин переконувала президента США Дональда Трампа у високій імовірності причетності РФ до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, а Трамп відповідав, що не впевнений у цьому.
Під час телефонної розмови влітку 2018 року з експрем'єркою Великобританії Терезою Мей президент США Дональд Трамп висловлював сумніви, що Росія може бути причетною до отруєння у британському Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Про це з посиланням на джерела повідомила газета The Washington Post.
Видання уточнило, що Трамп ставив під сумнів висновки британської розвідки, що влада Росії організувала отруєння Скрипаля на британській території. За словами одного зі співрозмовників газети, американський президент був переконаний, що є серйозні підстави для сумнівів.
Як розповіли джерела, Мей приблизно 10 хвилин переконувала Трампа у високій імовірності причетності РФ до отруєння, а він відповідав, що не впевнений у цьому.
Скрипаля і його дочку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері 4 березня 2018 року. Пізніше обоє вийшли із критичного стану. Британське слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". У зв'язку з інцидентом влада Великобританії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
Скрипалі вижили, їх виписали з лікарні.
27 серпня 2018 року набув чинності перший пакет санкцій США щодо РФ у зв'язку із застосуванням "Новачка". Він передбачає припинення будь-якої іноземної допомоги, постачання озброєнь, заборону на фінансування закупівель зброї та експорту в Росію товарів і чутливих із погляду національної безпеки технологій, відмову в наданні Росії державних кредитів США.
26 серпня 2019 року набув чинності другий пакет санкцій США. Вашингтон буде виступати проти видання кредитів або іншої фінансово-технічної допомоги Росії від міжнародних фінансових організацій, зокрема Світового банку і Міжнародного валютного фонду. Також розпорядження мінфіну забороняє банкам США брати участь у первинному продажу суверенного боргу РФ не в рублях і видавати нерублеві позики російським державним структурам.