Три блоки реформ можна провести ще до виборів – нардеп Рибалка
Команда чинного президента тисне на Верховну Раду менше, ніж раніше, водночас усі партії мають показати виборцям свою ефективність, тому до парламентських виборів потрібно ухвалити низку важливих законів, переконаний екс-голова банківського комітету Верховної Ради, керівник депутатського об'єднання "Незалежність і розвиток" Сергій Рибалка.
Ще до виборів до парламенту є вікно можливостей для ухвалення низки важливих законів, заявив у інтерв'ю "Еспресо", опублікованому 16 травня, нардеп від Радикальної партії, екс-голова банківського комітету Верховної Ради і лідер міжфракційного об'єднання "Незалежність і розвиток" Сергій Рибалка.
"Тиск на парламент команди [президента України Петра] Порошенка сильно послабшав. Усім політичним силам потрібно показувати свою результативність виборцям. Відкривається вікно можливостей для прийняття низки важливих законів", – сказав нардеп.
Він назвав три блоки реформ, які можна провести ще до виборів.
"Перше. Для підвищення ефективності влади потрібні закони про імпічмент, тимчасові слідчі комісії та скасування депутатської недоторканності. Усі повинні бути рівними перед законом", – вважає Рибалка.
Другим блоком депутат назвав реформу СБУ, Генпрокуратури та інших силових органів.
"Тотальна корупція і викачування хабарів із бізнесу вбивають бажання у будь-якого інвестора працювати в Україні. До виборів можна встигнути прийняти закон про СБУ, позбавивши її права займатися економічними злочинами. Завдання спецслужби – протидія загрозам нацбезпеки, контррозвідка і боротьба з тероризмом. Досить доїти бізнес і переслідувати політичних опонентів влади. Народ усе бачить", – сказав лідер міжфракційного об'єднання.
Третім блоком Рибалка назвав пакет законопроектів для реформи фінансового сектору і підтримки розвитку малого та середнього бізнесу.
"Украй важливо прискорювати економічне зростання. І для цього потрібно створити умови", – сказав народний депутат.
Міжфракційне депутатське об'єднання "Незалежність та розвиток", до якого увійшли народні депутати із БПП, "Народного фронту", Радикальної партії, Опозиційного блоку і групи "Воля народу", було зареєстровано у Верховній Раді у квітні 2019 року.