"Це спекуляції". У Держбюро розслідувань відреагували на заяви керівника групи слідчих у справах Порошенка
Керівник групи слідчих Державного бюро розслідувань, яка займалася справами щодо п'ятого президента України Петра Порошенка, Олег Корецький через факти "зливу" службової інформації у кримінальних провадженнях збирається звільнитися. Про це заявили в Держбюро розслідувань України.
Заяви керівника групи слідчих Олега Корецького, який вів справу експрезидента України Петра Порошенка про призначення Сергія Семочка заступником голови Служби зовнішньої розвідки, у Держбюро розслідувань назвали спекуляцією. Повідомлення про це опублікувала пресслужба відомства 8 липня у Facebook.
"Це спекуляції, оскільки Олег Корецький планує звільнятися з бюро. Перш за все, через факти "зливу" службової інформації у кримінальних провадженнях, що знайшли своє підтвердження під час службового розслідування із застосуванням поліграфа. Розголошення будь-якої службової інформації щодо ходу досудових розслідувань є неприпустимим, адже у прямому сенсі вбиває будь-яку перспективу розслідування, над якою працюють слідчі та оперативні підрозділи", – ідеться в заяві.
За інформацією ДБР, Корецький керував групами слідчих, які вели всі провадження щодо п'ятого президента України із травня 2019 року, й особисто неодноразово звертався до прокурорів із проханням погодити підозру Порошенку.
"Дані проєкти підозр неодноразово поверталися Офісом генерального прокурора на доопрацювання, через що результати розслідувань ДБР у резонансних кримінальних провадженнях тривалий час були відсутніми", – підкреслили у відомстві.
За інформацією ДБР, у лютому 2020 року ухвалили рішення передати розслідування найважливіших проваджень іншим слідчим.
10 червня експрезиденту надіслали підозру у кримінальному провадженні про призначення Семочка. Слідство вважає, що 2018 року Порошенко видав явно злочинний наказ, яким схилив тодішнього керівника СЗР Єгора Божка до перевищення службових повноважень. ДБР також склало підозру Божку.
У цій справі Печерський райсуд мав обрати експрезиденту запобіжний захід 18 червня, але засідання відклали до 1 липня. 1 липня слідчий суддя Сергій Вовк теж не ухвалив свого рішення й оголосив про перерву на тиждень. 8 липня засідання суду відновили.
Раніше сторона обвинувачення просила обрати Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, але на засіданні 8 липня стало відомо, що прокуратура наразі не наполягає на цьому. Один із прокурорів розповів, що розслідування завершено на підставі ст. 290 Кримінального процесуального кодексу (визнання зібраних під час досудового розслідування доказів достатніми для складання обвинувального акта), отже, подальший розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу є недоцільним.
Порошенко і його адвокати погодилися, що обирати запобіжний захід не потрібно, але зазначили, що їм не зрозуміла позиція слідства та прокурорів, адже вночі 8 липня Печерський районний суд продовжив строк попереднього розслідування у цій справі ще на три місяці – до 10 жовтня.
На думку експрезидента, влада ініціювала його кримінальне переслідування, щоб відволікти від проблем, із якими зіткнулася держава, а також "спробувати врятувати падаючий рейтинг за рахунок шоу".