Цемаха допитали перед доправленням у РФ – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський сказав, що боявся, що через колишнього начальника "бригади протиповітряної оборони ДНР" Володимира Цемаха, якого називають головним свідком у справі про катастрофу літака рейсу МН17 у небі над Донбасом у липні 2014 року, може зірватися обмін утримуваними особами між Україною і РФ, але все відбулося успішно.
Колишнього начальника "бригади протиповітряної оборони ДНР" Володимира Цемаха, якого називають головним свідком у справі про катастрофу літака рейсу МН17 у небі над Донбасом у липні 2014 року, допитали в Україні перед доправленням у РФ у межах обміну утримуваними особами. Про це сказав президент України Володимир Зеленський 7 вересня в аеропорту "Бориспіль", передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Допитали [Цемаха], і не тільки перед поверненням. Я не буду називати прізвищ європейських лідерів, із якими ми проговорили час для всіх слідчих дій. Ми все це зробили. Усе, що від нас попросили. Це було складно. Я боявся, що через це може зірватися обмін", – сказав він.
7 вересня між Україною і РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35". Серед українців, які повернулися додому, – політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович, а також захоплені Росією у Керченській протоці 24 моряки.
"Українська правда" опублікувала список людей, які у межах обміну полетіли в Москву. Серед них є Цемах.
У розслідувальній групі Bellingcat стверджували, що Цемах був очевидцем подій, пов'язаних із катастрофою Boeing рейсу MH17: будучи особисто не причетним до запуску ракети, він, імовірно, переховував зенітно-ракетний комплекс "Бук", із якого було збито MH17, та спілкувався із членами його екіпажу.
Нідерланди, які керують розслідуванням катастрофи, просили Україну не видавати Цемаха Росії. Представники міжнародної слідчої групи заявили, що ще не допитували його.