Цигикал: Уже незабаром Україна може зіткнутися з різким збільшенням кількості незаконних мігрантів

Цигикал: Сьогодні ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в'їзду
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook

В Україні потрібно посилити міграційне законодавство і криміналізувати незаконне перетинання кордону, заявив голова української Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

Україна може зіткнутися з різким збільшенням кількості незаконних мігрантів, заявив голова української Державної прикордонної служби Петро Цигикал, повідомляє 10 липня прес-центр Держприкордонслужби.

"Уже незабаром Україна може зіткнутися із проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів, які будуть намагатися потрапити до нашої держави у будь-який законний чи ні спосіб", – заявив Цигикал.

За його словами, країни ЄС наразі підсилюють протидію незаконній міграції, тому потоки мігрантів можуть "переорієнтуватися на інші напрямки, у тому числі і до України".

"Сьогодні ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в'їзду. Це коли потенційні незаконні мігранти, опираючись на підтримку діаспор, офіційно видані документи та інші умовно законні шляхи, намагаються потрапити до України, аби потім тут залишитися на нелегальному становищі чи далі незаконно переходити кордон до ЄС", – продовжив голова Держприкордонслужби.

Він наголосив, що за шість місяців 2018 року в Україну не пропустили більше ніж 2 тис. потенційних незаконних мігрантів, тоді як у 2017 році в цій категорії було тільки 1600 тис. іноземців.

Співробітники Держприкордонслужби у 2018 році за незаконне перетинання кордону затримали майже 420 іноземців. Водночас за шість місяців 2017 року цей показник становив 320 осіб.

"По-перше, потрібно посилювати міграційне законодавство і криміналізувати відповідальність за незаконне перетинання державного кордону. По-друге, правоохоронним органам потрібно детально відпрацювати аспекти взаємодії щодо упередження потрапляння незаконних мігрантів до країни та посилювати інженерне облаштування кордону. Це комплексне питання, яке стосується всіх учасників сектору національної безпеки й оборони", – додав Цигикал.

Гостра міграційна криза у Європі виникла у зв'язку з бойовими діями на Близькому Сході та в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року до Європи прибуло приблизно 1,5 млн мігрантів. Згідно з даними Міжнародної організації з міграції, у 2016 році на континент перебралося 390,4 тис. мігрантів (загинуло або пропало безвісти – 5143), у 2017-му – 186,8 тис. (3116). Від початку 2018 року, за даними на червень, до Європи прибуло 51 150 мігрантів, загинуло або пропало безвісти – 857.