Цигикал заявив, що із Саакашвілі кордон перетинали "реальні бойовики, горлопани і прості громадяни"
Прориву кордону в пункті пропуску "Шегині" 10 вересня лідером партії "Рух нових сил" Михайлом Саакашвілі і його прибічниками не було, було порушення режиму перетину в пункті пропуску. Про це заявив голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал.
Держприкордонслужба України ідентифікувала 350 осіб, причетних до незаконного перетину кордону у пункті пропуску "Шегині" 10 вересня лідером партії "Рух нових сил" Михайлом Саакашвілі і його прибічниками. Про це в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" розповів голова ДПСУ Петро Цигикал.
"Люди в натовпі ділилися на три категорії: перша – це реальні бойовики, їх там чоловік 30 було, ми їх усіх установили... Близько 30 бойовиків, які реально беруть участь у цих акціях, це силова підтримка за гроші. Друга категорія з натовпу – горлопани, які в натовпі кричать: "Уперед!" Ну і третя категорія – це прості громадяни, які або були обмануті політиками, або яким було просто цікаво", – сказав Цигикал.
За його словами, "хтось із другої категорії", найімовірніше, повідомив у поліцію про замінування пункту пропуску.
"Це і призвело до різкого підвищення напруги, яка потягнула прорив у пункті пропуску. Коли повідомили про замінування, ми що мали зробити? Проводити комплекс заходів, передбачений за командою "Набат". А це передбачає звільнення пункту пропуску від людей, від транспортних засобів... У результаті з нашого боку, підкреслю – не з польського, а з нашого, до пункту пропуску увірвалися емоційно підігріті провокаторами люди, які забезпечили для групи на чолі із Саакашвілі незаконний перетин кордону", – сказав він.
Голова ДПСУ зауважив, що "прориву кордону" не було.
"Це було порушення режиму перетину в пункті пропуску", – заявив він.
10 вересня лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі разом із прибічниками зумів із Польщі прорватися в Україну через пункт пропуску "Шегині". Слідчі кваліфікували ці події за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України, зокрема "погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу" і "групове порушення громадського порядку".
Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині державного кордону України. Згідно з рішенням суду, політик має заплатити штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів, тобто 3400 грн. Окрім того, він зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 320 грн. Адвокати політика оскаржили рішення.