Тупицький став головою Конституційного Суду України, Головатий – його заступником
Конституційний Суд України на спеціальному пленарному засіданні обрав нового голову і заступника голови, ними стали судді Олександр Тупицький і Сергій Головатий.
На спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України Олександра Тупицького обрано новим головою КСУ. Про це повідомила пресслужба суду.
"17 вересня 2019 року головою Конституційного Суду України обрано суддю Олександра Тупицького. Раніше цього ж дня Конституційний Суд України звільнив голову Конституційного Суду України Наталію Шапталу з посади судді Конституційного Суду України відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 149-1 Конституції України на підставі подання нею заяви про відставку", – ідеться в повідомленні.
Шапталу призначив суддею КСУ X з'їзд суддів України у 2010 році. Вона склала присягу 21 вересня 2010 року. Згідно зі ст. 16 закону України "Про Конституційний Суд України", суддю КСУ призначають на дев'ять років без права бути призначеним повторно. Отже, повноваження Шаптали минули.
Голову КСУ обирають на один трирічний строк таємним голосуванням.
Тупицького було призначено суддею Конституційного Суду у травні 2013 року за квотою президента. Зараз йому 56 років. Він уродженець Черкаської області. У 1993–2010 роках був суддею Куйбишевського райсуду Донецька, потім, до обрання у КСУ, працював в апеляційних господарських судах Донецької, Львівської та Дніпропетровської областей.
У пресслужбі також повідомили, що заступником голови КСУ за пропозицією Тупицького на трирічний строк обрано Сергія Головатого. Він став суддею КСУ в лютому 2018 року за квотою президента України.
14 травня судді КСУ висловили недовіру колишньому голові Станіславу Шевчуку. У суді заявили, що звільнили Шевчука з посади судді і, відповідно, із посади голови суду за перевищення ним службових повноважень, тиск на суддів, грубе і систематичне нехтування своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді КСУ.
Новим головою суду стала Шаптала.
Шевчук назвав інцидент "антиконституційним переворотом" і висловив думку, що за ним стояв тодішній президент України Петро Порошенко. 21 травня Шевчук оскаржив своє звільнення.