У 26 звільнених під час обміну на Донбасі українців немає паспортів – Мінветеранів
Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України співпрацює з Держміграційною службою, щоб люди, яких звільнили під час обміну утримуваними особами на Донбасі, отримали паспорти, розповів начальник управління міністерства Сергій Мокренюк. Також відомство шукає для них роботу.
У 26 українців, звільнених із заручників бойовиків "ДНР" і "ЛНР", немає паспортів. Про це в коментарі УНН 9 січня сказав начальник управління українського Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Сергій Мокренюк.
"Зараз паспортів немає у 26 людей. У принципі немає. Немає паспорта – значить вони не можуть відкрити рахунок у банку, не можуть отримати довідку, що вони внутрішньо переміщені особи, не можуть звернутися до нашого міністерства, щоб ми могли розглянути питання про надання матеріальної допомоги... Ми з Державною міграційною службою співпрацюємо, вони зараз по кожному описують, що саме треба надати, а ми намагаємося зібрати до купи, щоб забезпечити їх паспортами", – сказав чиновник.
Він також зазначив, що міністерство шукає житло і роботу для звільнених українців.
"Комунікуємо з облдержадміністраціями, щоб допомогли конкретній людині знайти роботу і житло. Дуже важливо, щоб було комплексно – житло і робота. Якщо немає одного, дуже важко мати інше", – заявив Мокренюк.
Обмін утримуваними особами між Україною та бойовиками "ДНР" і "ЛНР" відбувся 29 грудня 2019 року в Донецькій області. За даними СБУ, з непідконтрольних територій повернулося 76 українців, зокрема 12 військовослужбовців. Україна передала на тимчасово окуповані території 124 людей.