У Броварському суді почали розглядати клопотання про продовження арешту Савченко і Рубана

Савченко і Рубана підозрюють у тероризмі
Фото: ЕРА

Через відсутність адвокатів, які представляють підозрюваних у тероризмі позафракційного нардепа Надію Савченко та екс-главу "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, Броварський міськрайонний суд відклав до 15 квітня розгляд клопотання прокурорів про продовження арешту.

13 квітня у Броварському міськрайонному суді Київської області розпочався розгляд клопотання прокурорів про продовження строку утримання під вартою підозрюваних у тероризмі позафракційного нардепа Надії Савченко та екс-глави "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана.

Про це у Facebook повідомив батько адвоката Рубана Валентина Рибіна, Володимир Рибін.

"Не всі адвокати змогли прибути до 15.00. Це природно. ...Про те, що адвоката Валентина Рибіна належним чином сповістили, я чую вперше. Прокурор у засіданні висловив думку, що без адвокатів усе ж ніяк не можна, але суддя вирішила запитати Надію Савченко, чи довіряє вона суддям. Ось навіщо це робити? Ясно, що відповіла Надія судді. Вона вимагала перенести засідання на понеділок", – написав він.

За словами Володимира Рибіна, прокурори пропонували запросити державних адвокатів, а судді почали засідання без адвокатів.

"Савченко заявила відвід колегії, і вони пішли в дорадчу. ...Судді повернулися та оголосили перерву до 9.00 15 квітня", – зазначив брат адвоката Рубана.

Строк утримання під вартою Савченко і Рубана закінчується в ніч на 16 квітня.

За версією слідства, Савченко і Рубан планували "широкомасштабні терористичні атаки" в центрі Києва. Для цих цілей вони нібито домовилися про постачання зброї з колишнім ватажком бойовиків "ДНР" Олександром Захарченком. Обидва фігуранти справи з березня 2018 року перебувають під вартою. У серпні Генпрокуратура повідомила про завершення розслідування щодо Савченко і Рубана.

Справу було розподілено у Слов'янський суд 29 січня 2019 року, але жодне засідання там не відбулося.

11 лютого колегія Верховного Суду України ухвалила рішення про перенесення розгляду справи Савченко – Рубана зі Слов'янського міськрайонного суду в Чернігівський районний суд.

14 лютого Чернігівський райсуд задовольнив заяву судді Світлани Меженнікової про самовідвід. Оскільки зібрати новий склад суду можливості не було, справу передали до Апеляційного суду Чернігівської області для визначення підсудності.

25 лютого Верховний Суд України ухвалив рішення передати в Солом'янський райсуд Києва справу Савченко і Рубана.

13 березня Солом'янський суд задовольнив клопотання про відвід суддівської колегії та передав справу на автоматичний перерозподіл. 26 березня Солом'янський райсуд Києва знову задовольнив клопотання про відвід суддівської колегії. Адвокат Рубана Валентин Рибін заявив, що в райсуді не залишилося суддів, які можуть розглядати справу, тому її передали в Київський апеляційний суд для визначення підсудності.

29 березня прес-служба Київського апеляційного суду повідомила, що суд передав обвинувальний акт із цього кримінального провадження до Верховного Суду України для визначення підсудності.

Верховний Суд 3 квітня повернув справу в Київський апеляційний суд.

8 квітня Київський апеляційний суд передав справу Савченко – Рубана в Дарницький райсуд Києва.

10 квітня справу скерували в Київський апеляційний суд у зв'язку з відведенням колегії, і він передав її у Броварський міськрайонний суд Київської області.

12 квітня справу Савченко і Рубана передали у Броварський міськрайонний суд Київської області.