У Донецькій області встановили режим надзвичайної ситуації
Рішення ввести в Донецькій області режим надзвичайної ситуації пов'язане із загрозою поширення коронавірусної інфекції, пояснив голова ОДА Павло Кириленко.
21 березня через коронавірусну інфекцію в Донецькій області встановили режим надзвичайної ситуації. Про це повідомив у Facebook голова обласної державної адміністрації (ОДА) Павло Кириленко.
"У Донецькій області введений режим надзвичайної ситуації. Відповідне рішення ухвалили на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з огляду на загрозу поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", – написав він.
За словами голови ОДА, з 0.01 понеділка, 23 березня, в області тимчасово заборонено роботу ринків і подібних суб'єктів торгівлі, де продають продовольчі і непродовольчі товари, "за винятком випадків, коли вони є основними або єдиними постачальниками певного переліку продуктів харчування та товарів першої необхідності".
"Введений нами режим надзвичайної ситуації потрібен для того, щоб мати правові підстави швидко й ефективно реагувати на можливий розвиток ситуації із захворюваністю на COVID-19. Прошу жителів Донецької області не панікувати. Ситуація наразі стабільна і контрольована: маємо один підтверджений лабораторно випадок ураження COVID-19. Але маємо бути готові до будь-якого розвитку ситуації", – пояснив Кириленко.
Режим надзвичайної ситуації було введено станом на вечір 20 березня в Житомирській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Київській областях, а також у Києві. 21 березня про введення режиму НС оголосили в Харківській і Тернопільській областях.
Станом на 21.00 суботи, 21 березня, в Україні підтверджено 47 випадків захворювання на коронавірусну інфекцією – це на шість більше, ніж добою раніше. Померло три людини, одна вилікувалася.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джона Гопкінса станом на 21 березня, загальна кількість інфікованих у світі становить 284 566, померло 11 868 осіб.