У газовій компанії Фірташа назвали фейком повідомлення "Нафтогазу" про від′єднання газопостачання під приводом обстеження мереж
НАК "Нафтогаз України" надала недостовірну інформацію про те, що облгази від′єднують будинки, вимагаючи оплати додаткових рахунків; так "відвертають увагу людей" від зловживань у НАК, стверджує "Регіональна газова компанія", яка керує газовим бізнесом підприємця Дмитра Фірташа.
У "Регіональній газовій компанії" (РГК) спростували інформацію НАК "Нафтогаз України" про те, що облгази, які контролює бізнесмен Дмитро Фірташ, почали незаконно від′єднувати будинки українців від газопостачання. Про це 8 травня повідомив у Facebook портал для споживачів природного газу 104.ua.
"Аби відвернути увагу людей від зловживань у самому "Нафтогазі" і повного провалу програми видобутку українського газу, співробітники продукують фейкові повідомлення нібито про протиправну діяльність газорозподільних компаній. Ці фейкові повідомлення не містять жодних фактів", – наголошують у заяві РГК.
Якби інформація про погрози залишити будинки без газопостачання до оплати всіх боргів відповідала дійсності, "Нафтогаз" мав би звернутися в поліцію, а не у ЗМІ, зазначили у РГК.
8 травня НАК "Нафтогаз України" повідомила, що облгази почали від′єднувати будинки від газопостачання під приводом технічного обстеження мереж, за повторне під′єднання вони вимагають оплати споживачами додаткових рахунків – у середньому по 1000 грн із квартири. Більшість боргів сформовано через газові коефіцієнти, які незаконно донараховують облгази групи РГК, заявили в НАК.
6 грудня 2018 року в НАК "Нафтогаз" заявили, що облгази і газзбути, підконтрольні Фірташу, дезінформують споживачів у квитанціях за сплату газу – у листопаді більшість побутових споживачів України отримала від своїх постачальників газу платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами.
10 грудня в "Нафтогазі" повідомили, що облгази і пов'язані з ними структури збуту газу нараховують споживачам штучну заборгованість, а потім чинять психологічний тиск, погрожуючи від′єднанням. Вони закликали в разі наявності у платіжці за газ незрозумілих додаткових нарахувань написати скаргу у газзбути з вимогою перерахувати обсяги спожитого палива.
НКРЕКП заборонила облгазам приводити до стандартних обсяги природного газу, використаного побутовими споживачами, та здійснювати донарахування у платіжках. Регулятор заявив, що перевірить 20 українських облгазів за додаткові суми у платіжках.
22 березня 2019 року НКРЕКП оштрафувала компанії "Вінницягаз", "Волиньгаз" і "Київоблгаз", 26 березня – "Івано-Франківськгаз", "Харківгаз", "Хмельницькгаз" та "Закарпаттягаз", 29 березня – "Запоріжгаз", "Чернівцігаз", "Львівгаз" і "Чернігівгаз". На початку квітня – "Житомиргаз".
Справи про ймовірні зловживання у 20 облгазах розглядає Антимонопольний комітет України.