У Генштабі ЗСУ заявили, що "Запад-2017" може закінчитися спробою прориву російських військових у бік Калінінградської області

У Генштабі ЗСУ заявили, що "Запад-2017" може закінчитися спробою прориву російських військових у бік Калінінградської області
Волошин: Росіяни так само можуть заховати їх у Білорусі і сказати: "Це не наші військові"
Скріншот: espreso.tv

Яку кількість російських озброєних військових уведе РФ до Білорусі в межах навчань "Запад-2017" і скільки їх виведе назад, реально сказати неможливо, заявив спікер Генерального штабу Збройних сил Владислав Волошин.

Під час навчань "Запад-2017" росіяни можуть пробити "коридор" у бік Калінінградської області, заявив в ефірі "Еспресо" спікер Генерального штабу Збройних сил Владислав Волошин.

"Росія заявила, що вона ввела до Білорусі три тисячі військових. Водночас скільки вона насправді ввела, ніхто не знає, вона може три тисячі вивести. Три ввела, три вивела... А скільки реально вона там може залишити?" – підкреслив Волошин.

Він нагадав, що Білорусь і Калінінградську область Росії роз'єднує Сувалкський коридор.

"Це досить невелика відстань, це Польща і Литва. І провести в цьому коридорі таку операцію з "ихтамнетами" досить просто. Як показали події у Криму і на Донбасі... Їх там теж "не буде". Вони так само можуть заховати їх у Білорусі і сказати: "Це не наші військові", – переконаний Волошин.

Сувалкський коридор – сухопутний коридор довжиною приблизно 100 кілометрів, який міг би з'єднати територію Білорусі з Калінінградською областю Росії. Наразі по цій території проходить державний кордон Польщі з Литвою.

Навчання "Запад-2017" пройдуть у Білорусі з 14-го до 20 вересня. Військовослужбовці РФ почали прибувати до країни 24 липня.

Своє занепокоєння щодо їх проведення вже висловили країни Європейського союзу, НАТО й Україна.

У серпні міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm зафіксувала масштабне переміщення російської військової техніки по всій лінії європейського кордону. Експерти попередили, що навчання можуть стати етапом "окупації і втягування Білорусі у збройний конфлікт".

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов не відкидає, що під виглядом навчань може відбутися нове вторгнення російських військ.

Україна скерує своїх верифікаторів на навчання. Окрім того, до моніторингу запросили Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Швецію і Норвегію.