У ГПУ не виявили порушень у висиланні з України соратників Саакашвілі
У Генпрокуратурі наголосили, що якщо дії соратників лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі порушують законодавство або суперечать інтересам національної безпеки України, Міграційна служба може ухвалити рішення про їх примусове висилання.
Дії Державної міграційної служби України, яка ухвалює рішення про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства до країну їхнього походження відповідають вимогам закону, повідомила прес-служба ГПУ.
У Генпрокуратурі зазначили, що міграційна служба може депортувати іноземців, які проживають в Україні без документів на право проживання, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився.
Також підставою для висилання іноземців вони назвали їхню роботу без відповідного дозволу, недотримання затвердженого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення терміну перебування або неявку без поважних причин на місце навчання або роботи.
"Якщо дії іноземця або особи без громадянства порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України, щодо них може бути прийнято рішення про примусове повернення", – наголосили в ГПУ.
У прокуратурі додали, що рішення про примусове висилання може ухвалювати міграційна служба, СБУ чи прикордонники. А у разі відмови добровільно покинути Україну іноземців можуть вислати силою, зокрема без офіційного попередження, коли "є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення".
У ГПУ повідомили, що примусово вислати з України не можуть біженців і людей, які потребують додаткового або тимчасового захисту.
"Іноземці та особи без громадянства... були примусово повернуті та примусово видворені до держави Грузії, яка з квітня 1999 року є членом Ради Європи, з 2007 року відмовилася від застосування смертної кари та гарантувала недопущення катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів покарань... У зв'язку із цим Генеральна прокуратура України вважає за необхідне наголосити на відповідності дій Державної міграційної служби України чинному законодавству", – підсумували у відомстві.
15 жовтня позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко повідомив, що депутата парламенту Грузії від партії "Єдиний національний рух" Кобу Накопію не пустили в Україну після прибуття в аеропорт Бориспіль і вручили рішення про заборону в'їзду. Накопія повернувся до Грузії і заявив, що намагається оскаржити заборону.
Грузинський депутат розповів, що збирався в Україні зустрітися з Михайлом Саакашвілі, і висловив упевненість, що його не пустили саме через зв'язки з лідером "Руху нових сил".
21 жовтня Саакашвілі заявив, що трьох громадян Грузії (його колишнього охоронця Георгія Рубашвілі, колишнього водія Михайла Абзіанідзе і підполковника грузинської армії у відставці Давіда Макішвілі) вислали з України до Грузії "за особистим розпорядженням Порошенка".
23 жовтня Саакашвілі і Дерев'янко принесли в Генпрокуратуру заяви у зв'язку із депортацією з України трьох громадян Грузії.