У ГПУ прокоментували повідомлення про нібито підготовку підозри для Богдана
24 жовтня джерело "Українських новин" повідомило, що управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України підозрює керівника Офісу президента Андрія Богдана в порушенні закону під час роботи в Кабміні колишнього українського прем'єра Миколи Азарова. У Генеральній прокуратурі заявили, що не мають такої інформації.
Генеральна прокуратура не має інформації про нібито підготовку підозри для глави Офісу президента України Андрія Богдана. Про це пресслужба відомства повідомила агентству "Інтерфакс-Україна".
"У нас немає такої інформації. Крім того, як ми зазначали раніше, ми не анонсуємо підозри та процесуальні або слідчі дії у кримінальних провадженнях", – повідомили у ГПУ.
Генпрокуратура виступає проти використання органів прокуратури "як можливого інструменту в політичній боротьбі або для інформаційних провокацій після законного звільнення одного з прокурорів", додали у пресслужбі.
Уранці 24 жовтня агентство "Українські новини" повідомило з посиланням на джерело у ГПУ, що управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури розглядає питання наявності підстав для вручення підозри Богдану.
Співрозмовник агентства стверджував, що Богдана підозрюють у порушенні закону під час роботи в Кабміні колишнього українського прем'єра Миколи Азарова.
21 травня президент України Володимир Зеленський призначив свого радника з юридичних питань Богдана главою Адміністрації Президента, потім АП реорганізували в Офіс президента.
У 2007–2010 роках Богдан обіймав посаду заступника міністра юстиції в уряді Юлії Тимошенко (відомство у цей період очолював Микола Оніщук), із грудня 2010-го до березня 2014 року був урядовим уповноваженим з антикорупційної політики в Кабміні Миколи Азарова. У 2014–2015 роках був радником голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського, згодом – його особистим адвокатом. У 2019 році брав участь у президентській кампанії Зеленського. Посада Богдана в уряді Азарова підпадає під дію закону "Про очищення влади" (п. 5. ст. 2), який наразі розглядає Конституційний Суд.
Тимошенко у жовтні 2011 року засудили до семи років позбавлення волі за нібито перевищення службових повноважень під час підписання газового контракту з Росією у 2009 році. У лютому 2014 року після втечі з України експрезидента Віктора Януковича її звільнили за рішенням Верховної Ради.
22 жовтня 2019 року стало відомо про звільнення Сергія Горбатюка з посади голови управління спецрозслідувань ГПУ. У Генпрокуратурі 24 жовтня повідомили, що "підстава звільнення – п. 9 ч. 1 закону України "Про прокуратуру". У ст. 51 цього закону написано, що прокурора звільняють із посади в разі "ліквідації чи реорганізації органу прокуратури, у якому прокурор обіймає посаду, або в разі скорочення кількості прокурорів органу прокуратури".