У Європарламенті пропонують скасувати плату за роумінг мобільного зв'язку між ЄС і Україною – ЗМІ
У Європарламенті запропонували створити трастовий фонд для інвестицій в Україну, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на проект документа, підготовлений до листопадового саміту за програмою Європейського союзу "Східне партнерство".
У Європейському парламенті запропонували скасувати плату за роумінг для мобільних дзвінків між Україною та Європейським союзом. Про це йдеться у проекті доповіді до рекомендацій Європарламенту іншим європейським інституціям щодо програми "Східне партнерство", з якими ознайомилося "Радіо Свобода".
Аналогічні заходи пропонують запровадити для Молдови та Грузії.
Крім того, напередодні листопадового саміту "Східного партнерства" у Європарламенті запропонували створити трастовий фонд для інвестицій в Україну.
Згідно з документом, Україні, Молдові та Грузії може бути надано модель "Східного партнерства – плюс". Вона передбачає, зокрема, упровадження односторонніх тарифних преференцій або створення широкосмугових каналів зв'язку з ними високої потужності.
Аналогічну програму можуть запропонувати й іншим членам програми – Вірменії, Білорусі та Азербайджану, коли вони будуть готові для таких можливостей, ідеться в документі.
Трастовий фонд інвестицій повинен зосередитися на приватних і державних вкладах, зокрема в соціальну та економічну інфраструктури.
Проект спочатку розглянуть на засіданні комітету із закордонних справ Європарламенту, яке відбудеться 14 вересня. Він передбачає, що Єврокомісія і Європейський інвестиційний банк розроблять план створення "нового Європейського інвестиційного плану для України та інших країн – учасниць "Східного партнерства", які досягли найбільшого прогресу в реформах".
У документі наголошено на підтримці відновлення суверенітету України у Криму, Грузії в Абхазії та Південній Осетії, Молдови у Придністров'ї. У проекті пропонують підтримати європейське прагнення цих країн, згадуючи про твердження, що кожна країна може звернутися із проханням про набуття членства в ЄС, якщо відповідає критеріям і демократичним принципам.
Програму "Східне партнерство" ініціював ЄС у 2009 році з метою розвитку інтеграційних зв'язків із шістьма країнами колишнього СРСР: Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Грузією та Білоруссю.
Програма передбачає спрощення візового режиму з ЄС, створення поглиблених зон вільної торгівлі, підтримку процесу адаптації законодавства та зміцнення інституційної бази країн-партнерів, співпрацю у сфері енергетичної безпеки.
Попередній саміт відбувся у травні 2015 року в латвійській Ризі, наступний пройде 24 листопада у Брюсселі.