"У Європі немає війни, а в нас є". Бородянський пояснив, навіщо боротися з дезінформацією у ЗМІ
За словами міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського, під час гібридної війни треба захищатися, щоб неможливо було спотворити суспільну думку.
Україні в умовах гібридної війни треба захищати свій інформаційний простір. Таку думку міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський висловив виданню ZN.UA в інтерв'ю, яке опублікували 29 листопада.
"Саме зараз ми хочемо тлумачити таке поняття, як дезінформація, тобто це та інформація, яка спотворює суспільну думку і шкодить національним інтересам. Це поняття треба наповнювати детальним змістом, а також критеріями, щоб цим неможливо було зловживати. Ми перебуваємо у стані гібридної війни. На нас напали, ми маємо захищатися від дезінформації в такий спосіб, щоб неможливо було спотворювати суспільну думку", – сказав він.
За словами міністра, ситуація в Україні відрізняється від ситуації в Європі.
"Але ж у Європі немає війни, а в нас вона є. Багато норм із тих, які ми будемо обговорювати в законопроєкті про дезінформацію, діятимуть доти, доки частина України буде тимчасово окупована", – пояснив Бородянський.
На початку листопада президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів до 31 грудня розробити законопроєкти, що стосуються врегулювання діяльності медіа в Україні. Зокрема, Зеленський пропонує розробити положення "щодо вимог та стандартів новин, механізмів запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації, її спростування, заборони фізичним та юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні, а також передбачити посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію".
Бородянський заявив, що влада в Україні не має наміру регулювати стандарти новин. За словами міністра, відбулося "термінологічне непорозуміння" через помилкове застосування терміна "стандарти новин" у документах його міністерства. "Ми не збиралися і не збираємося регулювати стандарти новин. Це право виключно професійної спільноти", – повідомив Бородянський.
На його думку, 90% українців не можуть відрізнити фейк від правди у ЗМІ.