У команді Зеленського заявили, що обговорюють перезапуск НАЗК, зміну керівництва САП та "інституційне посилення" НАБУ

НАБУ було створено у 2015 році
Фото: The National Anti-Corruption Bureau of Ukraine / Flickr

План дій команди кандидата в президенти Володимира Зеленського, що стосується антикорупційних інституцій України, на стадії фіналізації, заявила член команди Галина Янченко.

У команді кандидата в президенти України Володимира Зеленського, який перемагає на виборах, не мають наміру ліквідовувати Національне антикорупційне бюро України. Про це у Facebook 26 квітня повідомила член команди кандидата, експерт з антикорупційної політики Галина Янченко.

За її словами, план дій щодо антикорупційних інституцій наразі на стадії фіналізації.

"У команді Зеленського є однозначна згода щодо потреби перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Іде дуже серйозна дискусія щодо перезапуску керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Що стосується НАБУ – більша частина команди вважає за необхідне підтримати і посилити НАБУ інституційно. На цих позиціях також стою я особисто", – заявила Янченко.

Вона додала, що також у плані на перші 100 днів роботи Зеленського обговорюють ініціативу дозволити НАБУ самостійне прослуховування. Зараз таке право є тільки у Служби безпеки України.

21 квітня 2019 року в Україні відбувся другий тур виборів президента, явка становила 61,37%. Згідно з даними опрацювання 100% електронних протоколів, за Зеленського проголосувало 73,22% виборців, за чинного главу держави Петра Порошенка – 24,45%.

Офіційні дані ЦВК оголосить після одержання усіх протоколів із мокрими печатками від окружних виборчкомів.

Кабінет Міністрів створив Національне агентство із запобігання корупції в березні 2015 року. Запуск НАЗК був однією з умов одержання Україною безвізового режиму з ЄС. Агентство серед іншого займається аналізом електронних декларацій про доходи державних службовців. Зараз його очолює Олександр Мангул.

Національне антикорупційне бюро було створено в Україні 16 квітня 2015 року. Того самого дня його очолив юрист Артем Ситник.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру створили у вересні 2015 року. Відомство виконує такі функції: нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, що здійснює Національне антикорупційне бюро, підтримку державного обвинувачення у відповідних провадженнях і представництво інтересів громадян або держави в суді у випадках, пов'язаних із корупційними правопорушеннями. САП очолює Назар Холодницький.