У Комітеті виборців України заявили, що кілька партій не вели жодної діяльності, але внесли 4,1 млн грн застави за участь у виборах

Денис Рибачок: Партія мала якимось чином знайти 4 млн грн, щоб внести заставу
Фото: uacrisis.org

У Комітеті виборців України зазначили, що політсили "Факел", "Сила права", Партія Шарія і "Незалежність", які зареєстрували у ЦВК списки в багатомандатному окрузі, не демонстрували на кінець першого кварталу 2019 року жодної діяльності.

Деякі з партій, які беруть участь у виборах в Україні, офіційно не проводили жодної діяльності до реєстрації ЦВК і подавали в Національне агентство з питань запобігання корупції пусті звіти. Про це 5 липня заявив на пресконференції в Києві аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".

"Річний звіт партії "Всеукраїнське об'єднання "Факел" за 2018 рік на сайті НАЗК узагалі відсутній. За перший квартал 2019 року, а це останній актуальний звіт, партія офіційно не витратила жодної гривні. Партія "Сила права" вказала нуль гривень витрат за 2018 рік і нуль гривень витрат за перший квартал 2019 року. Звіти Партії Шарія на сайті відсутні. Партія "Незалежність" за перший квартал 2019 року вказала нуль гривень витрат", – заявив він.

Рибачок зазначив, що партії подавали порожні звіти, не повідомляли про витрати або отримані кошти, проте взяли участь у виборах до Верховної Ради в багатомандатному окрузі.

"Нагадаю, що грошова застава по багатомандатному округу складає 4,1 млн грн. Це, до речі, одна з найбільших застав у світі. Партія мала якимось чином знайти 4 млн грн, щоб внести заставу. При цьому раніше вона показувала, що в неї немає абсолютно жодних коштів", – підкреслив він.

Дострокові парламентські вибори призначено в Україні на 21 липня. Виборчий процес розпочався 24 травня.

ЦВК зареєструвала списки 22 партій, які беруть участь у виборах, це:

  1. Опозиційний блок.
  2. "Сила і честь".
  3. "Батьківщина".
  4. "Патріот".
  5. "Сила людей".
  6. "Опозиційна платформа  За життя".
  7. Партія зелених України.
  8. "Факел".
  9. "Самопоміч".
  10. "Європейська солідарність".
  11. "Українська стратегія Гройсмана".
  12. "Громадянська позиція".
  13. "Соціальна справедливість".
  14. "Слуга народу".
  15. "Сила права".
  16. Радикальна партія.
  17. Партія Шарія.
  18. "Голос".
  19. "Незалежність".
  20. Аграрна партія.
  21. "Свобода".
  22. "Рух нових сил".