У мін'юсті РФ заявили, що нададуть ЄСПЛ інформацію про захоплених українських моряків "у розумні терміни"
У мін'юсті Росії заявили про "заклопотаність" у зв'язку з ухваленням Європейським судом із прав людини до розгляду клопотання української сторони, яке "підкріплене переважно посиланнями на публікації в ЗМІ та не містить офіційних документів".
Мін'юст Росії надасть Європейському суду з прав людини інформацію про підстави позбавлення волі українських моряків із військових кораблів "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу" "в розумні терміни". Про це повідомила прес-служба російського відомства 4 грудня.
У відомстві заявили, що ЄСПЛ "запропонував" їм надати цю інформацію.
"ЄСПЛ поінформований, що відповідь на запит буде дано в розумні терміни, необхідні для підготовки інформативного документа... Мін'юст Росії висловив ЄСПЛ заклопотаність тим, що суд прийняв до провадження клопотання, яке підкріплене переважно посиланнями на публікації засобів масової інформації і не містить офіційних документів, які могла одержати українська сторона від РФ за допомогою дипломатичних каналів і внаслідок стандартної в таких випадках міждержавної взаємодії", – ідеться в повідомленні.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення.
ФСБ відкрила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту українських моряків строком на два місяці.
30 листопада "уповноважений з прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох моряків помістили до лікарні СІЗО "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Адвокат Микола Полозов повідомив, що 24 морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
Мін'юст України повідомляв, що ЄСПЛ зобов'язав Росію до 3 грудня надати інформацію про юридичні підстави затримання українських військовослужбовців, місце їхнього утримання, завдані поранення та надану медичну допомогу.
Станом на вечір 3 грудня рішення не було виконано.