У Мін'юсті заявили, що підстав для екстрадиції Саакашвілі зараз немає
Підстав для вислання грузинського екс-президента, колишнього голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі немає, оскільки обвинувального вироку в Грузії йому не винесли, заявив заступник глави Міністерства юстиції України Денис Чернишов.
Екс-президента Грузії, колишнього главу Одеської ОДА Михайла Саакашвілі не буде екстрадовано на батьківщину, поки в Грузії не завершать розгляду кримінальних справ щодо нього. Про це у коментарі телеканалу "112 Україна" заявив заступник глави Міністерства юстиції України Денис Чернишов.
Чернишов підкреслив, що підстав для вислання Саакашвілі немає, оскільки обвинувального вироку йому не винесли.
За словами заступника глави Мін'юсту, підстав для висилання екс-губернатора з України наразі немає, оскільки в Грузії йому не було винесено обвинувального вироку.
"Нічого в Україні не сталося, крім переходу Саакашвілі через кордон. Ті документи, які до нас прийшли, до нас і до Генпрокуратури щодо Саакашвілі, вони говорять про те, що в Грузії розглядаються кримінальні справи щодо нього. Це ще не черговий етап у проведенні екстрадиції, і в цьому етапі Мін'юст не бере участі", – зазначив чиновник.
Він додав, що екс-президент Грузії може оскаржити в суді указ про припинення його українського громадянства.
"У нього є таке право. Чому він не скористався цим правом – ось у цьому питання", – підкреслив Чернишов.
Президент видав указ про втрату Саакашвілі громадянства 26 липня на підставі недостовірних даних, поданих політиком у Державну міграційну службу України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього в Грузії відкрито кримінальні провадження. Порошенко підкреслив, що політик міг оскаржити це рішення у Вищому адміністративному суді України, і він як президент погодився б із судовим висновком.
5 вересня Україна отримала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, узяття під варту й екстрадицію Саакашвілі. До цього міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляла, що Україна відмовляла у видаванні Саакашвілі у 2014-му і 2015 році.
10 вересня замість переходу кордону в пункті пропуску "Краковець" Саакашвілі спочатку спробував в'їхати в Україну на поїзді "Інтерсіті", але поїзд зупинили. Після цього політик заявив, що його команда на польському кордоні "повертається до першого плану" і їде в пункт пропуску "Краковець", однак натомість вирушив у пункт пропуску "Шегині". Поляки пропустили автобус із Саакашвілі і народними депутатами. Українська сторона перекрила кордон нібито через інформацію СБУ про замінування переходу. Після цього натовп прибічників Саакашвілі прорвав кордон прикордонників і супроводив політика на територію України.
Президент України Петро Порошенко підкреслив, що Саакашвілі скоїв злочин, порушивши державний кордон України, займатися яким – справа правоохоронних органів.
12 вересня Саакашвілі підписав протокол про скоєння адміністративного правопорушення – незаконного перетину кордону.