У МЗС заявили, що введення віз із Росією не допоможе українським спецслужбам виявляти терористів
Біометричний контроль іноземців, які в'їжджають до України, більше допоможе спецслужбам у виявленні терористів із РФ, ніж безвізовий режим із Росією. Таку думку висловив політичний директор українського МЗС Олексій Макеєв.
Уведення візового режиму з Росією не допоможе українським спецслужбам у виявленні терористів, заявив політичний директор МЗС України Олексій Макеєв у ефірі телеканала ZIK.
За словами Макеєва, потрібно чітко розуміти мету введення візового режиму з Росією. "Ми повинні розуміти, для чого ми це робимо, – щоб отримати більше контролю над тими, хто потрапляє із РФ в Україну, і чи потрапляють вони зі злочинною метою. Саме тому на засіданні РНБО було схвалено рішення, що з початку наступного року має запрацювати система, яка дозволить знімати біометричні дані з іноземців, які потрапляють в Україну", – сказав Макеєв.
За словами представника українського МЗС, саме це дасть можливість українським спецслужбам мати більше інформації та контролювати тих, хто приїжджає в Україну з Російської Федерації.
"Головна проблема, над вирішенням якої б'ється українська влада, – це запобігти випадкам, коли небажані елементи потрапляють в Україну, зокрема терористи або люди, які шкодитимуть національним інтересам і національній безпеці України. Це перший крок у запровадженні візового режиму. Але головне працювати не над вивіскою, як безвізовий режим, а над тим, які проблеми завдяки цьому ми хочемо вирішити", – додав Макеєв.
На його думку, візи з Росією не завжди можуть допомогти спецслужбам контролювати тих, хто в'їжджає до України.
"Змоделюймо такий момент. Будь-який терорист потрапляє в українське посольство, здає свій паспорт, пояснює мету візиту, і український консул, наприклад у Ростові-на-Дону, не розпізнає в ньому терориста, це не його функція, це функція спеціальних служб. Саме тому я кажу, що цей інструмент не стане у пригоді нашим спецслужбам, вони зовсім інші цілі мають, шукають зовсім іншу інформацію", – зазначив Макеєв.
21 травня джерела "РБК-Україна" у парламенті повідомили, що Верховна Рада може проголосувати за введення візового режиму з Росією. Інформацію про консультації з цього питання підтвердив депутат від "Народного фронту" Андрій Тетерук.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що провал голосування з цього питання буде мати дуже негативний резонанс.
У Кремлі заявили, що введення візового режиму з Росією завдасть величезної шкоди українській стороні.
8 червня глава МЗС України Павло Клімкін повідомив, що на території Росії перебуває приблизно 3 млн українців. "Ми повинні зрозуміти: а що ж із нашими громадянами, які перебувають на території тимчасово окупованого Криму? Що Росія зробить у тому сенсі, щоб обмежити ці контакти?" – сказав він.
10 липня Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення запровадити біометричний контроль для іноземців, які в'їжджають до країни. Секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив, що захід "у першу чергу стосуватиметься російських громадян". Новий режим в'їзду повинен запрацювати до 2018 року.
Перший заступник голови комітету з оборони та безпеки Ради Федерації РФ Франц Клінцевич заявив, що Росія вживе заходів у відповідь на посилення правил в'їзду до України.
З березня 2015 року росіяни можуть в'їжджати на територію України тільки за закордонними паспортами, українці можуть їздити до Росії за внутрішнім паспортом.