У НАЗК мають намір подати до суду з метою спростування інформації, оприлюдненої сьогодні керівником департаменту відомства

У НАЗК уважають, що оприлюднена інформація – спроба дискредитації успішно розпочатої антикорупційної реформи в Україні
Фото: nazk.gov.ua

Керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна оприлюднила недостовірну інформацію, що означає "особисту атаку" на голову відомства Наталію Корчак, заявили в НАЗК.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) заявили, що інформація про можливі зловживання у відомстві, оприлюднена керівником департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя чиновників Ганною Соломатіною, не відповідає дійсності. Про це 

У повідомленні НАЗК зазначено, що Соломатіна – колишня співробітниця відомства. На брифінгу вона говорила, що написала заяву на звільнення, проте зараз перебуває на лікарняному.

"Брифінг екс-керівника департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя, проведений сьогодні за участю народних депутатів України, є фактом поширення недостовірної інформації негативного змісту з метою дискредитації роботи НАЗК. У зв'язку з цим Національне агентство найближчим часом направить до суду позовну заяву з вимогою спростування оприлюдненої сьогодні недостовірної інформації", – ідеться в заяві НАЗК, оприлюдненій у Facebook.

В агентстві вважають, що поширена у вівторок інформація, "без конкретних фактів", є "особистою атакою" на голову НАЗК Наталію Корчак і інших членів агентства, а також "спробою дискредитації успішно розпочатої антикорупційної реформи в Україні".

"У зв'язку з великим суспільним інтересом до спільної роботи антикорупційних органів Національне агентство звертається до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для забезпечення належного процесуального керівництва", – ідеться в заяві НАЗК.

Сьогодні на брифінгу Соломатіна розповіла, що НАЗК фальсифікує результати перевірок електронних декларацій.

"Систему електронного декларування, на яку українці витратили стільки грошей, яку підтримували і підтримують європейці, на сьогодні повністю скомпрометовано... Насправді електронне декларування використовують для покривання лояльних до влади чиновників, розправи над неугодними і з метою збагачення голови та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікують", – розповіла Соломатіна.

Вона сказала, що їй і її колегам пропонували погоджувати всі проекти рішень НАЗК з Адміністрацією Президента України.

В АП заявили, що там немає людей, які могли б бути причетними до фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій українських чиновників.

НАБУ почало досудове розслідування за фактом хабарництва та здирництва з боку посадових осіб НАЗК.