У Польщі розслідують "антипольські" висловлювання голови Українського товариства Купріяновича, МЗС України просить припинити переслідування
Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек звернувся до прокуратури із проханням розслідувати висловлювання голови Українського товариства, історика Григорія Купріяновича, оскільки вважав висловлювання українця образою польського народу.
Прокуратура міста Замостя Люблінського воєводства розпочала розслідування стосовно голови Українського товариства Григорія Купріяновича через висловлювання, із якими він виступив 10 серпня під час пам'ятних заходів у Сагрині, присвячених вшануванню українців, убитих там польським збройним підпіллям 1944 року. Про це повідомляє місцеве видання Onet.
Видання пише, що Купріянович порівняв події в Сагрині 1944 року з Волинською різаниною 1943 року. Після цього люблінський воєвода Пшемислав Чарнек звернувся до прокуратури із заявою.
Якщо прокуратура знайде в словах Купріяновича факти образи Польщі чи польського народу, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років.
"Мене дивує рішення районної прокуратури в Замості. Я не знаю, у якому місці мого виступу можна знайти підстави для початку розслідування "щодо публічної образи польської нації". Якщо причиною цього є історичні факти, про які я згадав у Сагрині, то обвинувачення має бути спрямовано проти осіб, які скоїли ці злочини, а не проти мене", – підкреслив Купріянович у коментарі виданню.
Він додав, що після заяви Чарнека в суспільстві посилилися антиукраїнські настрої.
Купріянович повідомив, що звернеться до прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького з питанням, чи виражають офіційну позицію уряду дії люблінського воєводи, пише "Польське радіо".
У Міністерстві закордонних справ України вже закликали польську сторону припинити переслідування Купріяновича.
Заступник глави МЗС Василь Боднар у своєму Twitter написав, що під час зустрічі з послом Польщі в Україні Яном Пєкло "закликав припинити кримінальне переслідування" голови Українського товариства в Любліні, історика Купріяновича.
У 1944 році від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової в Сагрині загинуло, за різними даними, від 800 до 1250 українців, серед них приблизно 100 дітей.