У Раді вистачає голосів для ухвалення "антиколомойського" закону
15 квітня Верховна Рада має розглянути у другому читанні законопроєкт про банки, ухвалення якого від України вимагає МВФ; як повідомило джерело "РБК-Україна", незважаючи на 16 тис. внесених поправок, ухвалення проєкту закону досить імовірне.
15 квітня Верховна Рада, імовірно, зможе ухвалити у другому читанні "антиколомойський" законопроєкт – про неповернення банків колишнім власникам. Про це джерело у фракції "Слуга народу" сказало 13 квітня виданню "РБК-Україна".
За його словами, сьогодні планують узгодити, яким буде розгляд 16 тис. поправок і як відбуватиметься голосування.
На думку депутата, який залишився анонімним, у парламенті має вистачити голосів для ухвалення законопроєкту, однак на ситуацію може вплинути відсутність єдності у фракції монобільшості.
"Приблизно п'ятеро людей є "фронтменами", вони подали більше ніж 1000 поправок. Є "співчуваючі". Це в сукупності близько 20 осіб. Але фракція – 254 людини (за даними сайта Ради, фракція "Слуга народу" налічує 248 депутатів. – "ГОРДОН"). Тобто 226 ми повинні б мати. Але є образи. Тому не сподобалося, що з кіно зняли [фінансування], іншому ще щось", – розповів співрозмовник видання.
"Українська правда" писала, що на позачерговому засіданні 15 квітня нардепи розглянуть законопроєкт про банки. Його ухвалили в першому читанні 30 березня. Серед іншого, документ унеможливить повернення "ПриватБанку", націоналізованого 2016 року, бізнесмену Ігореві Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах.
Ухвалення цього законопроєкту, поряд із відкриттям ринку землі, – головні вимоги Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
Перед голосуванням депутати мають розглянути всі поправки: спочатку в комітеті, а потім і в сесійній залі. Наразі їх більше ніж 16 тисяч.
Коломойський визнавав, що йому невигідно, щоб документ ухвалили, він називав законопроєкт "антиукраїнським".