У Раді запропонували карати людей із підозрою на коронавірус, які порушують карантин
Депутати Верховної Ради запропонували ввести додаткові виплати медикам, залученим до лікування хворих на коронавірусну інфекцію, у розмірі 200% від зарплати.
16 березня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3219, який спрямовано на запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусу в Україні.
Серед ініціаторів законопроєкту – депутати Михайло Радуцький, Максим Перебийніс, Артем Дубнов ("Слуга народу"); Вікторія Сюмар ("Європейська солідарність"), Наталія Королевська ("Опозиційна платформа – За життя"), Валерій Дубіль ("Батьківщина"), Ярослав Залізняк ("Голос"), Лариса Білозір (група "За майбутнє") і Сергій Вельможний (група "Довіра").
Проєкт закону пропонує комплекс невідкладних заходів щодо запобігання коронавірусу, зокрема:
- закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для цієї мети, без застосування процедур, передбачених законом України "Про публічні закупівлі";
- стовідсоткову передоплату за такі товари, роботи й послуги;
- звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, призначених для запобігання коронавірусу;
- контроль із боку Кабінету Міністрів за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення і соціально значущі товари.
Окрім того, пропонують ввести зміни, спрямовані на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину:
- можливість роботи будинку для працівників, держслужбовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання їм відпустки;
- надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств з обов'язковим інформуванням населення;
- заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його скасування);
- заборона притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України через запровадження карантину;
- зарахування карантину до форс-мажорних обставин;
- продовження строків одержання і надання адміністративних та інших послуг;
- низка заходів, спрямованих на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, забезпечення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних тощо;
- заборона на проведення органами державного нагляду планових заходів із державного нагляду у сфері господарської діяльності.
Також законопроєкт пропонує уряду в тижневий строк установити додаткові доплати до зарплати медичним та іншим працівникам, залученим до запобігання коронавірусу, у розмірі до 200% зарплати.
Окрім того, пропонують ввести адміністративну відповідальність за самовільне залишення місця обсервації людьми, у яких є підозра на коронавірус.
Цього самого дня голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев повідомив, що Рада розробила пакет антикризових заходів для підтримки бізнесу в період фінансової кризи, зумовленої коронавірусом.
В Україні станом на 16 березня підтверджено п'ять випадків зараження коронавірусом (чотири з них – у Чернівецькій області), одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла. Ще шістьох українців лікують від COVID-19 за кордоном.
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції введено карантин: у країні заборонили масові заходи (більше ніж із 200 учасниками) і закрили навчальні заклади. Обмежувальні заходи триватимуть три тижні – до 3 квітня. Окрім того, у ніч на 16 березня Україна повністю заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, а із 17 березня припинить авіаційне сполучення з іншими країнами.
У Чернівецькій області, Одесі, Львові, Києві та Миколаєві місцева влада анонсувала введення обмежувальних заходів. Вони, зокрема, передбачають закриття всіх громадських закладів, окрім продуктових магазинів, АЗС і аптек.