У Раду проходить п'ять партій, лідирує "Слуга народу" із 41,5% – опитування Центру Разумкова
За даними опитування Центру Разумкова, яке тривало з 5-го до 11 липня, партія "Слуга народу" здобуває 41,5% серед тих, хто визначився, за кого голосувати на виборах до Ради і має намір прийти на дільниці, "Опозиційна платформа – За життя" – 12,5%, партія "Голос" – 8,8%, "Європейська солідарність" – 8,3%, "Батьківщина" – 7%.
П'ятивідсотковий прохідний бар'єр у Верховну Раду долає п'ять партій. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова, оприлюднені 15 липня.
"Найчастіше виборці мають намір віддати свій голос на виборах до Верховної Ради України за політичну партію "Слуга народу" (31,8% серед усіх респондентів і 41,5% серед тих, хто має намір брати участь у виборах і вже визначився, за кого голосуватиме). За партію "Опозиційна платформа – За життя" мають намір проголосувати відповідно 9,7% та 12,5%, за партію "Голос" – відповідно 7% і 8,8%, за партію "Європейська солідарність" – відповідно 6,1% і 8,3%, за Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – відповідно 6,1% і 7%", – указано в повідомленні.
Партія "Сила і честь" ексголови Служби безпеки України, колишнього начальника Головного управління військової розвідки Міноборони Ігоря Смешка здобуває 3,7% серед усіх респондентів і 4,6% серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, Опозиційний блок – 3% і 3,8% відповідно, ВО "Свобода" – 1,9% і 2,5% відповідно, Радикальна партія – відповідно 2% і 2,4%.
Інші політсили, за даними опитування, здобувають менше ніж 2% голосів виборців.
На час проведення опитування 13,7% респондентів ще не визначилися, за кого голосувати.
Дослідження тривало з 5-го до 11 липня серед 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (крім Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.
Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться згідно з чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п’ятивідсотковий прохідний бар'єр. Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не буде).