У сутичках під Радою брали участь 500 осіб, 17 правоохоронців постраждали – Крищенко
Після сутичок під Верховною Радою до лікарень звернулося двоє цивільних. 17 правоохоронців дістали легкі ушкодження: переломи пальців, садна на обличчі, опіки очей через використання газу, розповів керівник Головного управління Нацполіції в Києві Андрій Крищенко.
17 грудня у сутичках із правоохоронцями під Радою під час акції протесту проти продажу землі сільськогосподарського призначення брали участь 500 осіб. Про це під час брифінгу повідомив керівник Головного управління Нацполіції в Києві Андрій Крищенко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Він зазначив, що активісти анонсували три акції протесту проти продажу землі сільськогосподарського призначення (біля парламенту) й "Авто Євро Сила" під Кабміном вимагала ввести спрощену систему розмитнення авто на єврономерах.
Розгін протестувальників під Верховною Радою розпочали після того, як група людей почала перфораторами робити отвори в асфальті для того, щоб установити намети, додав Крищенко.
"Із ранку було до 4,5 тис. осіб – усі акції, які проводилися і біля Кабінету Міністрів, і біля Верховної Ради. У сутичках приймало участь, десь, можливо, до 500 осіб... Частина людей провокувала поліцейських, вони кидали каміння, наносили удари заздалегідь заготовленими палицями. Було затримано 26 осіб, вони перебувають у районному управлінні. Постраждали 17 поліцейських, вони звернулися до медиків із різними легкими травмами: переломи пальців, садна на обличчі, опіки очей через використання газу. Двоє цивільних звернулися до лікарні, із ними будуть спілкуватися поліцейські, щоб з'ясувати, за яких обставин вони отримали тілесні ушкодження", – сказав він.
Крищенко додав, що в центрі Києва було задіяло приблизно 2,5 тис. правоохоронців.
ЗМІ повідомляли, що одного чоловіка у непритомному стані забрала швидка допомога. Крищенко інформував, що чоловік помер. За його словами, ця смерть не пов'язана із сутичками, чоловік помер через серцеву недостатність за кілька кварталів від Ради. Голова поліції Києва сказав, що точно не відомо, чи був цей чоловік учасником акції протесту.
Із 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.
У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу". Документ не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє".
У документі зазначено, що після зняття мораторію одна людина може придбати не більше ніж 213 тис. га землі. Уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко повідомив, що питання ліміту до другого читання переглянуть.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. Зеленський пообіцяв, що питання про можливість продажу землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум.
4 грудня глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Рада може розглянути законопроєкт у другому читанні в період із 17-го до 20 грудня.