У Центрі протидії корупції заявили, що Шабуніна підозрюють в умисному заподіянні журналісту тілесних ушкоджень
Завтра у Дніпровському управлінні поліції Головного управління Національної поліції у Києві керівнику Центру протидії корупції Віталію Шабуніну мають вручити підозру в умисному заподіянні журналісту Всеволоду Філімоненку тілесних ушкоджень, повідомили в організації. Йому загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років.
Керівника Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна підозрюють в умисному заподіянні журналісту Всеволоду Філімоненку тілесних ушкоджень, сказав ЦПК слідчий, який веде це розслідування, повідомляють на сайті організації.
Зазначають, що підозру Шабуніну мають вручити завтра в Дніпровському управлінні поліції Головного управління Національної поліції у Києві, цього ж дня суд обиратиме керівнику ЦПК запобіжний захід.
У центрі повідомили, що кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України (навмисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім'ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності). Шабуніну загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років.
За інформацією ЦПК, на врученні підозри наполягають прокурори, зокрема процесуальний керівник у справі – Руснак Дмитро Олегович.
"Слідством так і не з'ясовано дві ключові речі: чому раптом слідчі вважають провокатора журналістом і, власне, звідки взялася середня тяжкість ушкоджень", – заявила юрист ЦПК Олена Щербань.
За її словами, після інциденту 8 червня, коли Шабунін ударив Філімоненка, а той пізніше бризнув йому в обличчя з балончика, журналіст сам викликав собі "швидку" і відмовився від госпіталізації й допомоги лікарів.
"Декілька годин поспіль після удару у псевдожурналіста не було жодних ознак "тяжких ушкоджень". Вони з'явилися пізніше – коли Філімоненко разом зі своїми поплічниками поїхав із місця подій", – зазначили в центрі.
У ЦПК уважають, що Філімоненка побили його ж спільники. В організації заявили, що журналіст самостійно не надав слідству медичних документів, які підтверджують наявність тілесних ушкоджень, і їх довелося отримувати через суд.
"З ухвал суду випливає, що Філімоненко навіть одного дня не перебував на стаціонарному лікуванні в Київській міській лікарні швидкої допомоги, куди мав би бути доставлений за законом, а 21 день "лікувався" у Київській міській клінічній лікарні №12, звідки постійно постив відео", – повідомили у ЦПК.
8 червня Шабунін ударив в обличчя Філімоненка. На відеозаписі інциденту видно, що журналіст підходить до керівника ЦПК із мікрофоном, коли той виходить з автомобіля. Деякий час вони йдуть разом, потім Шабунін б'є Філімоненка. Пізніше біля будівлі Дніпровського військкомату в Києві журналіст бризнув очільнику ЦПК в обличчя з балончика.
Філімоненко заявив, що Шабунін ударив його після запитання: "Чому не воюєш в АТО?". Журналіст заявляв після інциденту, що його госпіталізували з надколом щелепи і струсом мозку.
Шабунін сказав, що вдарив Філімоненка за те, що він образив співробітницю Центру протидії корупції Олександру Устінову.