У Верховну Раду внесли законопроект про припинення двосторонніх договорів із РФ
Позафракційні народні депутати Юрій Левченко, Андрій Іллєнко, Михайло Головко, Олег Осуховський та Олександр Марченко пропонують розривати двосторонні міжнародні договори України з Росією на підставі нормативно-правового акта Верховної Ради про визнання її агресором без ухвалення додаткових актів.
У Верховній Раді 4 грудня зареєстрували законопроект №0206-1 про припинення двосторонніх договорів із Росією.
Ініціатори документа – позафракційні народні депутати Юрій Левченко, Андрій Іллєнко, Михайло Головко, Олег Осуховський та Олександр Марченко, які представляють партію "Свобода", – запропонували внести відповідні зміни до закону "Про міжнародні договори України".
Нардепи вважають, що у ст. 24 чинного закону необхідно додати ч. 4.
Депутати пропонують таке доповнення (.doc): "Припинення двосторонніх міжнародних договорів України, укладених із державою-агресором, здійснюється на підставі нормативно-правового акта Верховної Ради України про визнання такої держави агресором без прийняття додаткових нормативно-правових актів, передбачених ч. 2 цієї статті".
Сьогодні документ передано в комітет Верховної Ради з іноземних справ для ознайомлення.
"Метою законопроекту є припинення дії міжнародних договорів України з державою-агресором, оскільки остання їх у будь-якому разі не дотримується, а виконання Україною своїх зобов'язань перед агресором є потуранням його політиці", – ідеться в пояснювальній записці (.doc).
30 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив думку, що Україні не потрібні дипломатичні відносини з Росією. Він повідомив, що українські дипломати вже припинили дію 48 договорів із РФ, найближчим часом планують припинення дії ще приблизно 40 договорів, зокрема договору "Про дружбу, співпрацю і партнерство з РФ".
3 грудня президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ. Статус законопроекту визначено як невідкладний.
Конфлікт між Україною і РФ почався у 2014 році і посилився після того, як 25 листопада 2018 року Росія обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 26 листопада у 10 областях України запровадили воєнний стан.