Учасники нападу на Гандзюк дали викривальні свідчення – прокуратура

Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року
Фото: ЕРА

Фігурантам справи про вбивство співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк Сергію Торбіну, В'ячеславу Вишневському, Віктору Горбунову, Володимиру Васяновичу і Микиті Грабчуку змінили підозри після їхніх свідчень, повідомили в Генпрокуратурі.

Підозрювані виконавці нападу, унаслідок якого померла працівниця Херсонської міськради Катерина Гандзюк, уклали угоду зі слідством, повністю визнали провину й дали викривальні свідчення, повідомив 24 квітня "Українській правді" речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

"4 квітня 2018 року ці п'ятеро підозрюваних звернулися із заявами до процесуального керівника про укладення угод щодо визнання провини", – пояснив він.

Лисенко підтвердив інформацію журналістів, що, після визнання провини, Генеральна прокуратура України змінила підозру Віктору Горбунову, Микиті Грабчуку, В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу і Сергію Торбіну (Оперу).

"Вони беззастережно визнали свою винуватість у вчиненні інкримінованих їм злочинів, надали правдиві, послідовні та повні покази про події, у тому числі й викривальні покази щодо своєї участі у злочині, а також участі в ньому інших осіб", – підкреслив він.

Речник Генпрокуратури додав, що підозру виконавцям змінили на ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою), ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, з метою залякування потерпілого або інших осіб; вчинене на замовлення або що призвело до смерті потерпілого). Їм загрожує від семи до 10 років позбавлення волі.

На запитання, чи було висунуто нові підозри після викривальних свідчень підозрюваних виконавців нападу на Гандзюк, речник Генпрокуратури відповів, що не має іншої додаткової інформації щодо кримінального провадження.

У ГПУ зазначили, що план дій слідчих узгоджено із сім'єю загиблої та адвокатами.

У коментарі "Укрінформу" Лисенко підкреслив, що підставою для зміни підозри "було бажання обвинувачених надати додаткову інформацію, сприяти слідству".

Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.

Після смерті Гандзюк поліція перекваліфікувала кримінальне провадження зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю на замовлення та за попередньою змовою групою осіб". Наразі розслідуванням злочину займається Служба безпеки України.

У цій справі заарештували Ігоря Павловського, Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука. Останній, за версією слідства, облив активістку кислотою. Ще один підозрюваний, Олексій Левін, перебуває в розшуку, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Генпрокурор називав його головним фігурантом справи.

Згідно зі схемою, продемонстрованою 11 лютого генеральним прокурором Юрієм Луценком, голова Херсонської облради Владислав Мангер (він перебуває на волі) замовив і частково оплатив напад на Гандзюк, а Павловський був посередником – шукав організатора нападу.